Nový podchod Blansko-město

vložil Jan Haase » 13. 11. 2020, 12:54

Dobrý den, když pominu nevhodný vzhled vstupu do podchodu ze Starého Blanska, který alespoň dle vizualizace nezapadá do okolní starší zástavby, pak mě hlavně velmi překvapilo, že nový podchod u vlakové zastávky bude bezbarierový pouze pomocí výtahu. Skutečne nebylo možné vybudovat nájezdové rampy? Co když bude mít výtah poruchu? Jak se potom dostanou staří lidé-a že jich např. do kostela nechodí málo-atd. přes koleje? A kde budou v zimě lidé čekat, když zbouráte čekárnu? Děkuji za odpovědi


Pavla Komárková, 20. 11. 2020, 13:56

Vážený pane Haase,

bohužel, nájezdové rampy, které jsou alternativou k výtahu, zde vzhledem k lokalitě (blízkosti komunikací i řeky a hloubce podchodu) umístit nelze. Výtah s dostatečnou kapacitou bezbariérovost zajistí. Zajištěný bude pravidelný servis, porucha zde ale samozřejmě může nastat jako u každého výtahu kdekoli. Pokud se to stane, věříme, že se podaří zajistit opravu co nejrychleji. Pěší, pro které by bylo zdolání schodů problematické, budou mít v případě poruchy dlouhodobějšího charakteru možnost využít pro dopravu do/z centra MHD, nová zastávka bude umístěna v blízkosti vlakové stanice přímo na ulici Komenského.

Stávající čekárna je majetkem Správy železnic, která se rozhodla současnou budovu nadále nevyužívat. Využití nově vzniklého prostoru umístěného u vstupu do podchodu ještě není jasně určeno, je tam více variant. V této fázi projektu se ale jedná pouze o záměr, v průběhu pořizování veškerých stavebních a územních rozhodnutí může dojít k dílčím úpravám. 

...

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková, tisková mluvčí
vedoucí odboru vnějších vztahů,
nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  146 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h