Krytý bazén

vložil Aleš Buřík » 18. 12. 2021, 18:27

Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik peněz Blansko vyčlenilo ze schváleného rozpočtu na příští rok na slibovaný nový krytý bazén a jak má tato výstavba probíhat a kdy se počítá s dokončením? Buřík


Pavla Komárková, 6. 1. 2022, 01:15

Vážený pane Buříku, 

v současné době probíhají intenzivní projekční přípravy nové budovy městských lázní. Vše by mělo být připravené tak, aby projekt mohli projednat zastupitelé na svém zářijovém zasedání v letošním roce. K dispozici by v té době měli mít vše včetně prováděcí dokumentace a výkazu výměr. Pokud dá zastupitelstvo pokyn k zahájení prací, může se ještě v září roku 2022 vypsat výběrové řízení na demoliční práce a následnou výstavbu. Teoreticky by pak bylo možné uvažovat o zahájení provozu nových lázní v 1. polovině roku 2024. Staré lázně nelze zbourat v předstihu, protože je nutné zajistit kompletní přepojení celého Sportovního ostrova do nového energetického centra, které bude součástí budovy nových lázní. Demolice a výstavba na sebe proto musejí navazovat. 

Návrh rozpočtu na rok 2022 zatím počítá s náklady na projekční přípravu. Pokud by došlo ke schválení projektu a zahájení demolice ještě letos, předpokládáme, že by ní došlo nejdříve v závěru roku. V rozpočtu na ni proto zatím není vyčleněna konkrétní částka, na rozdíl od akcí ve vyšší fázi rozpracovanosti (mají stavební povolení, je ukončena veřejná soutěž atp.). To ovšem nevylučuje, že bude v průběhu roku tato částka schválena. Je řada dalších akcí, u kterých se takto běžně v průběhu roku postupuje.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková, tisková mluvčí
odbor vnějších vztahů,
nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  146 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h