Přístupnost atletického stadionu, oválu

vložil Mgr. Miroslava Benešová » 4. 2. 2024, 11:15

Chci se zeptat, jakým způsobem se veřejnost může dostat na toto sportoviště i ho využívat? Musí se nějak objednat? Jaké podmínky musí splnit? Je toto sportoviště volně přístpné? Přijdu, a mohu tam běhat? Jak je přístupné zázemí? Šatna? Děkuji


Pavla Komárková, 7. 3. 2024, 15:26

Vážená paní Benešová,

na atletickém a fotbalovém stadionu v Mlýnské ulici má veřejnost možnost využívat zdarma atletický ovál. Je ovšem nutné dodržovat určitá pravidla stanovená provozním řádem (jako je např. použití sportovní obuvi, běhání mimo první dráhu atp.), který je umístěný u vstupu na stadion. Pokud si chcete jít zaběhat a nejste organizátor nějaké sportovní akce, pro kterou je nutné využívat celý atletický ovál a jeho zázemí, není třeba se nikde předem hlásit, dráhu si nemusíte rezervovat, za její využití neplatíte. Je ale vhodné se vždy seznámit s rezervačním systémem využití atletické dráhy, který je dostupný na webových stránkách společnosti Služby Blansko. V rezervačním systému je totiž zaznačeno, kdy je atletická dráha vyhrazena pouze konkrétnímu sportovnímu klubu, škole atp. a veřejnost na ni nemá kvůli kolizi s tréninky platících uživatelů, sportovními závody či údržbou přístup.

Veřejnost může využívat také kurty nafukovací tenisové haly, ty je ale nutné si předem rezervovat.

Atletické sektory jsou určeny výhradně pro atletické oddíly a výuku tělesné výchovy, přístupné jsou na základě objednávky. Totéž platí pro travnatou plochu fotbalového hřiště.

V zimě je provozní doba sportovního stadionu stanovena v závislosti na využití jednotlivých sportovišť, o víkendech je vázána na plánované zápasy, závody a jiné sportovní akce. Atletická dráha je ale v provozu téměř vždy cca od 8:00 hodin. Toalety jsou v provozu vždy, když je v provozu stadion či nějaké sportoviště na něm. Šatny jsou vyčleněny pro sportovní kluby.

V termínu od 1. května do 31. října je stadion a s ním také toalety v provozu každý den od 7:00 do 21:00 hodin.

Před zahájením letní sezóny by měl být atletický a fotbalový stadion doplněn o nové informační a orientační prvky u vstupu i ve vlastním areálu, včetně semaforu, který bude v návaznosti na rozvrh časů pro veřejnost v rezervačním systému signalizovat, zda je sportoviště pro veřejnost přístupné či nikoliv.

Hezký den,

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Pavla Komárková, tisková mluvčí
vedoucí tiskového oddělení, kancelář č. 47,
nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  146 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h