Aktivní odpočinek

V Blansku ...

... vám poskytneme pestrou paletu kulturního, sportovního či relaxačního vyžití. K návštěvě vás zve nejen muzeum či galerie, ale i pořadatelé různých kulturních akcí. Aktivní sportovci v Blansku najdou kvalitní zázemí snad pro všechny druhy sportů.

aquapark4-35649-86680_800.jpg
Aquapark Blansko
Blanenský aquapark s tobogánem, skluzavkou a divokou řekou je v letních měsících otevřen denně. Nabízí celodenní zábavu pro celou rodinu. Děti se zde vyřádí na tobogánu a skluzavkách, v malém vyhřívaném bazénku nebo na dětském hřišti s prolézačkami a houpačkami. Dospělí mohou využít venkovního bazénu 50×25 m, plavecké dráhy a skokanské můstky nebo kurty na plážový volejbal. Samozřejmostí je pak restaurace s barem a venkovním i vnitřním posezením. Návštěvníci aquaparku mohou využít i vnitřní bazén blanenských lázní, které se nachází v areálu.

koupání na Palavě
Rekreační oblast Palava
V horkých dnech se můžete také osvěžit v přírodním koupališti rekreační oblasti Palava, které se nachází na samém okraji města, v bezprostřední blízkosti lesů Moravského krasu. V areálu najdete travnatou i písečnou pláž, dětské hřiště a stánky s občerstvením. Od května do září je zde otevřen 21dráhový minigolf.

hokej na zimáku
Zimní stadion
Stadion pro 1800 diváků s ledovou plochou, kterou v letních měsících nahrazuje in-line plocha. V areálu se nachází šatny a sociální zařízení, občerstvit se můžete ve zdejší restauraci. Pro širokou veřejnost se pravidelně pořádá veřejné bruslení, ledovou plochu je možné pronajmout jednorázově nebo i na pravidelné termíny.

Podívejte se také na aktuální kulturní a sportovní akce, které se v Blansku konají.

 

Vše přehledně v jednom letáku [PDF]

Nebude-li vám tato nabídka stačit, můžete využít služeb některého z rekreačních areálů v okolních městech a obcích nebo vyrazit do jeskyní Moravského krasu.


Informace o památkách a turistických lokalitách v regionu Blanenska najdete na

www.blanensko.cz

            aktualizováno: 12. 4. 2022, 12:01 h