Turistické aktuality


Tip na výlet: Za trojím osvěžením okolo Rudice

zveřejněno: 31.07.2020, cestovní ruch, přečteno: 1266×

Naším dnešním cílem je poznání okolí geografického středu Moravského krasu, hornické obce Rudice. Na celkem 6,5 km dlouhé cestě vás bude čekat trojí osvěžení, stín bukových lesů a zajímavé krasové jevy. Doporučujeme výletníkům, aby si na cestu přibalili mapu či navigaci, část trasy totiž vede po turisticky neznačené stezce.


Crhákovi z Bořitova pěstují výhradně české odrůdy česneku

zveřejněno: 18.07.2020, cestovní ruch, přečteno: 3193×

Crhákovi hospodaří na polích v okolí Bořitova od roku 1991. Rodinná farma se zaměřuje na produkci zeleniny. Lidem se zřejmě vybaví brambory, zelí, cibule nebo česnek od Crháků. A také blanenský Crhákovic krámek, kde jsou k dostání nejen regionální potraviny. Samotná zelenina z Bořitova nese označení Moravský kras regionální produkt a další díl našeho seriálu se bude věnovat právě jí.


Tip na výlet: K prameni Punkvy. Na cestě turisté uvidí také meteorologický radar

zveřejněno: 05.07.2020, cestovní ruch, přečteno: 1643×

Dnes vás čeká okružní desetikilometrová trasa po žluté turistické značce okolím obce Suchý. Jejím hlavním turistickým cílem je pramen říčky, která se podílela na vzniku  nejkrásnějších podzemních jevů Moravského krasu. Trasu bez problémů zvládnete za tři hodiny.


S Krasíkem za poklady i zážitky. Děti si o prázdninách užijí nové trasy

zveřejněno: 04.07.2020, cestovní ruch, přečteno: 884×

Celkem dvanáct dobrodružných tras plných úkolů a hledání pokladů letos čeká místní i návštěvníky Moravského krasu, kteří se vydají do Pohádkového království šneka Krasíka. S pohádkovou postavičkou kouzelného šnečka mohou především děti plnit zajímavé a zábavné úkoly. A čeká na ně odměna.


Tip na výlet: Josefovským údolím

zveřejněno: 27.06.2020, cestovní ruch, přečteno: 588×

Při dnešním výletu si užijete ticha a klidu adamovských lesů, pokocháte se poezií a dalekým výhledem, prozkoumáte jeskyni a navštívíte lesní bar! Na tento výlet počítejte s jedním dopolednem či odpolednem, trasa měří cca 10 kilometrů a včetně zastávek ji zvládnete zhruba za čtyři hodiny.


Blíží se Noc kostelů. V Blansku se otevře svatý Martin i dřevěný kostelík

zveřejněno: 08.06.2020, cestovní ruch, přečteno: 629×

Jednou z prvních akcí, které se budou konat po rozvolnění mimořádných opatření v souvislosti s koronavirem, bude tradiční Noc kostelů, která se uskuteční v pátek 12. června. Obě blanenské farnosti na tento den pro návštěvníky připravily speciální program.


Základem je na rodinné farmě Amálka kozí a ovčí mléko

zveřejněno: 07.06.2020, cestovní ruch, přečteno: 613×

Kozí a ovčí sýry z rodinné farmy Amálka v Karolíně zřejmě nejsou pro obyvatele a návštěvníky Blanska neznámé. Stánek s jejími produkty pravidelně najdou na farmářských trzích na náměstí Republiky a k dostání jsou také v Crhákovic krámku u železničního nádraží nebo ve Vinotéce a sýrárně u Brázdů na náměstí Svobody.


Tip na výlet: Ze Šošůvky do holštejnských lesů a zpět

zveřejněno: 06.06.2020, cestovní ruch, přečteno: 1121×

Další výlet vás přivede na hrad, do jeskyně, k propadání potoka, za zvířátky a navíc si ještě můžete dát něco dobrého na zub! Nenáročná trasa je vhodná i pro děti, měří cca 6,5 kilometru a včetně zastávek ji zvládnete zhruba za tři hodiny.


Město rozdělí další dotace na akce v zahraničních partnerských městech

zveřejněno: 05.06.2020, cestovní ruch, přečteno: 326×

Odbor kancelář tajemníka oznamuje všem zájemcům o spolupráci s blanenskými partnerskými městy v Itálii, Polsku, na Slovensku a v Rakousku, že druhý termín pro podání žádostí o dotace na činnost v oblasti zahraničních styků začíná 22. června 2020. Jedná se o náhradní termín pro podávání žádostí, původní termín plánovaný na měsíc duben se neuskutečnil z důvodu pandemie nemoci COVID-19.


Punkevní pstruh je jedinečný díky životu v krasové vodě

zveřejněno: 17.05.2020, cestovní ruch, přečteno: 784×

K Moravskému krasu kromě propasti Macocha nebo jeskyní už několik desetiletí paří také Punkevní pstruh. Rybu, která se vyznačuje specifickými vlastnostmi, najdete na jídelních lístcích restaurací nejen v regionu ale především v Rybářství Skalní mlýn. Právě tam náš seriál o držitelích značky Moravský kras regionální produkt zamíří v tomto díle.


            aktualizováno: 03.08.2020, 13:30 h