Turistické aktuality


Tip na výlet: K prameni Punkvy. Na cestě turisté uvidí také meteorologický radar

zveřejněno: 05.07.2020, cestovní ruch, přečteno: 1230×

Dnes vás čeká okružní desetikilometrová trasa po žluté turistické značce okolím obce Suchý. Jejím hlavním turistickým cílem je pramen říčky, která se podílela na vzniku  nejkrásnějších podzemních jevů Moravského krasu. Trasu bez problémů zvládnete za tři hodiny.


S Krasíkem za poklady i zážitky. Děti si o prázdninách užijí nové trasy

zveřejněno: 04.07.2020, cestovní ruch, přečteno: 638×

Celkem dvanáct dobrodružných tras plných úkolů a hledání pokladů letos čeká místní i návštěvníky Moravského krasu, kteří se vydají do Pohádkového království šneka Krasíka. S pohádkovou postavičkou kouzelného šnečka mohou především děti plnit zajímavé a zábavné úkoly. A čeká na ně odměna.


Tip na výlet: Josefovským údolím

zveřejněno: 27.06.2020, cestovní ruch, přečteno: 407×

Při dnešním výletu si užijete ticha a klidu adamovských lesů, pokocháte se poezií a dalekým výhledem, prozkoumáte jeskyni a navštívíte lesní bar! Na tento výlet počítejte s jedním dopolednem či odpolednem, trasa měří cca 10 kilometrů a včetně zastávek ji zvládnete zhruba za čtyři hodiny.


Blíží se Noc kostelů. V Blansku se otevře svatý Martin i dřevěný kostelík

zveřejněno: 08.06.2020, cestovní ruch, přečteno: 544×

Jednou z prvních akcí, které se budou konat po rozvolnění mimořádných opatření v souvislosti s koronavirem, bude tradiční Noc kostelů, která se uskuteční v pátek 12. června. Obě blanenské farnosti na tento den pro návštěvníky připravily speciální program.


Základem je na rodinné farmě Amálka kozí a ovčí mléko

zveřejněno: 07.06.2020, cestovní ruch, přečteno: 466×

Kozí a ovčí sýry z rodinné farmy Amálka v Karolíně zřejmě nejsou pro obyvatele a návštěvníky Blanska neznámé. Stánek s jejími produkty pravidelně najdou na farmářských trzích na náměstí Republiky a k dostání jsou také v Crhákovic krámku u železničního nádraží nebo ve Vinotéce a sýrárně u Brázdů na náměstí Svobody.


Tip na výlet: Ze Šošůvky do holštejnských lesů a zpět

zveřejněno: 06.06.2020, cestovní ruch, přečteno: 906×

Další výlet vás přivede na hrad, do jeskyně, k propadání potoka, za zvířátky a navíc si ještě můžete dát něco dobrého na zub! Nenáročná trasa je vhodná i pro děti, měří cca 6,5 kilometru a včetně zastávek ji zvládnete zhruba za tři hodiny.


Město rozdělí další dotace na akce v zahraničních partnerských městech

zveřejněno: 05.06.2020, cestovní ruch, přečteno: 255×

Odbor kancelář tajemníka oznamuje všem zájemcům o spolupráci s blanenskými partnerskými městy v Itálii, Polsku, na Slovensku a v Rakousku, že druhý termín pro podání žádostí o dotace na činnost v oblasti zahraničních styků začíná 22. června 2020. Jedná se o náhradní termín pro podávání žádostí, původní termín plánovaný na měsíc duben se neuskutečnil z důvodu pandemie nemoci COVID-19.


Punkevní pstruh je jedinečný díky životu v krasové vodě

zveřejněno: 17.05.2020, cestovní ruch, přečteno: 618×

K Moravskému krasu kromě propasti Macocha nebo jeskyní už několik desetiletí paří také Punkevní pstruh. Rybu, která se vyznačuje specifickými vlastnostmi, najdete na jídelních lístcích restaurací nejen v regionu ale především v Rybářství Skalní mlýn. Právě tam náš seriál o držitelích značky Moravský kras regionální produkt zamíří v tomto díle.


Tipy na výlety: Za rozhlednami Blanenska

zveřejněno: 09.05.2020, cestovní ruch, přečteno: 1266×

Na webu města a ve Zpravodaji budeme pravidelně přinášet tipy na zajímavé výlety do okolní přírody Moravského krasu. Zejména v této době, kdy jsou stále zatím zavřené památky a obvyklé turistické cíle, je poznávání blízkého okolí vhodným způsobem, jak provozovat „turistiku v době koronavirové".


Veselá marmeláda se vyrábí výhradně ručně a z ovoce z Moravského krasu

zveřejněno: 29.03.2020, cestovní ruch, přečteno: 992×

Na konci Žďáru u silnice na Rájec-Jestřebí stojí na první pohled nenápadný rodinný domek. Pokud kolem něj procházíte v čase sklizně ovoce, při dobrém větru můžete z jeho oken cítit vůni čerstvě vařené marmelády, džemů nebo sirupů. V domku totiž vznikají výrobky, které mají na etiketě napsáno Veselá marmeláda, a nesou také značku Moravský kras – regionální produkt


            aktualizováno: 13.07.2020, 14:54 h