Zlatý úspěch v okresním kole jazykové soutěže

19. února 2019, tiskové zprávy, přečteno: 1313×

Žáci ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17 se každý rok aktivně zapojují do okresního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce. Soutěž probíhá ve dvou kategoriích.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Přestože první kategorie je určena žákům do 7. ročníku, naše škola do ní vyslala talentovaného Adama Franchiho již z 5. A, který se zhostil se ctí nepříliš oblíbeného tématu „shopping“, a v konkurenci starších žáků skončil na krásném čtvrtém místě.

Druhá kategorie je určena žákům 8. a 9. ročníků. V této kategorii loni zvítězila naše žákyně Vendula Švecová, a tak jsme byli velmi zvědaví, zda se Vilému Rösslerovi z 9. B podaří zlato pro „Salmovku“ obhájit.

Vilém překonal nelehký test zaměřený na poslech a čtení s porozuměním, poté volně hovořil na téma „fashion“ a porotu přesvědčil i v závěrečném duelu na téma „television“, díky čemuž se právem umístil na první příčce.

Vilémovi gratulujeme a věříme, že ZŠ Salmovu bude podobně úspěšně reprezentovat i v blížícím se krajském kole soutěže.

Michaela Smejkalová
učitelka angličtiny