Stavba krytého bazénu: město podává žalobu

17. dubna 2024, tiskové zprávy, přečteno: 1334×

Město Blansko udělá všechny potřebné kroky pro to, aby ochránilo hladký průběh zadávacího řízení na zhotovitele nového krytého bazénu. Někteří opoziční politici se nyní totiž dožadují informací, jejichž zveřejnění by mohlo ohrozit férovost zadávacího řízení a narušit pravidla hospodářské soutěže. Vedení města se proto rozhodlo podat k brněnskému krajskému soudu správní žalobu.

Podstatné však je, že v současné době již probíhá zadávací řízení, ve kterém město prostřednictvím nezávislého administrátora veřejných zakázek hledá firmu, která bude mít na starosti stavbu nového bazénu. Zájemci už na začátku prosince odevzdali žádost o účast v řízení a nyní jim běží lhůta pro podání předběžných nabídek. Je třeba říci, že jména zájemců zná pouze administrátor zadávacího řízení a členové hodnotící komise, ti však museli podepsat mlčenlivost.

Pokud se někdo stejně jako opoziční politici ptá, co je tak tajného na jménech účastníků, odpověď je jednoduchá. Jejich zveřejnění by mohlo vést k narušení hospodářské soutěže, cenovým dohodám a v důsledku toho k prodražení celé zakázky. Podobné riziko nelze podceňovat.

Je jasné, že město, podobně jako i jiné instituce, které používají pro vypsání výběrových řízení administrátora veřejných zakázek, všechny informace o zadávacím řízení zveřejní. To se však může stát až v momentě, kdy nebude možné nabídky měnit a upravovat. A kdy to bude možné i podle zákona o zadávání veřejných zakázek.

 

   vložil: Pavla Komárková, vedoucí oddělení / tiskové oddělení