Minižákyně z Blanska změřily síly se žďárskými Vlčaty

5. března 2019, tiskové zprávy, přečteno: 1431×

Soutěž OP U11+12 v basketbalu pokračovala v sobotu 2. března domácím dvojutkáním minižákyň BK Blansko s BK Vlčata Žďár nad Sázavou.

Do prvního zápasu vstoupily blanenské hráčky nervózně. Přes herní převahu, se jim v koncovce nedařilo. I tak skončila úvodní čtvrtina vedením 11:7. Ve druhé části domácí, hlavně díky lepšímu využívání šancí, náskok ještě navýšili na 19:10. Na začátku druhého poločasu se střelecky chytla J. Kupková. I když byl v této části hry Žďár lepší a vyhrál ji 13:15, nedovolilo Blansko soupeřkám dostat se zpět do zápasu.

Na začátku závěrečné části se podařilo dát dva rychlé koše. Zápas se zlomil, blanenské hráčky se se chytly a rychlou kombinační hrou, podpořenou dobrou obranou, vyhrály tuto čtvrtinu 16:4, a tím i celý zápas.

Do druhého měření sil vstoupilo BK Blansko podobně jako do zápasu prvního a vyhrálo úvodní čtvrtinu 11:8. Nekoncentrovaně, zřejmě pod dojmem vysokého vítězství v poslední čtvrtině prvního zápasu, začaly hrát domácí basketbalistky zbrkle a lehkomyslně ztrácely míče při rozehrávce.

V obraně zcela propadly a čtvrtinu prohrály 19:8. Po poločase byl tedy stav 19:27 ve prospěch soupeřek. To rozhodlo celý zápas. Škoda, že tým selhal v některých fázích střelecky. Zlepšeným výkonem v závěrečné části se podařilo konečný výsledek pouze korigovat.

„Celkově lze hodnotit výkon děvčat za velmi dobrý. Škoda výpadku, který ovlivnil výsledek druhého utkání. Spokojenost mohla být stoprocentní,“ dodává asistentka trenéra I. Alexová.

V prvním zápase se blanenským minižákyním dařilo, ve druhém se ale stav otočil. Foto: archiv BK Blansko

Výsledky:
1. zápas

BK Blansko – BK Vlčata Žďár n. Sáz. 48:29 (11:7, 8:3. 13:15, 16:4)

Body: Ježová 10, Kupková 9, Sedláková 6, Strýčková 6, Zachovalová 5, Broďáková 4, Reisiglová 2, Kakáčová 2, Hégrová 2, Pernicová 2.

2. zápas

BK Blansko – BK Vlčata Žďár n. Sáz. 33:41 (11:8, 8:19. 2:6, 12:8)

Body: Kupková 9, Ježová 8, Strýčková 6, Sedláková 2, Broďáková 2, Kuchařová 2, Alexová 2,  Pernicová 2.

V dalším kole OP, které proběhne 16. března se BK Blansko střetne ve sportovní hale Údolní s jedním z favoritů celé soutěže OP Prostějov.