Hráči bowlingu odehráli v dubnu dva turnaje

23. dubna 2019, tiskové zprávy, přečteno: 1657×

Pravidelný BB dětský a juniorský turnaj se odehrál v moderní herně Bowlingu Brno v sobotu 6. dubna, o týden později pak přišel na řadu velmi důležitý turnaj Mistrovství regionu Jižní Morava – junioři, ve kterém se bojovalo nejen o medaile, ale také o postup na celorepublikové finále. Uskuteční se 5. května v Pardubicích.

BB dětský a juniorský turnaj

V kategorii 10–13 let, ve které bylo sedmnáct hráčů, se za vynikajícím Alexem Čoupkem umístil na druhém místě Adam Kopřiva a třetí místo obsadil Jakub Stojanov. Další blanenští hráči se umístili takto: 4. Jakub Hasoň, 8. Stanislav Kala (nováček, jeho první turnaj), 11. Jan Hrazdíra a 12. Marek Štěrba.

V kategorii juniorů 14–18 let se z vítězství radovala Lucie Hrazdírová, kterou třetím místem doplnil Michal Štěrba.

Hned za týden absolvovali junioři turnaj Mistrovství regionu Jižní Morava – junioři. Junioři i juniorky byli rozděleni do několika věkových kategorií, ve kterých se poprali o postup do republikového finále.

V kategorii 10–12 let – žáci si postup díky vyrovnanosti her vybojoval Jakub Stojanov. Šestý skončil Jan Hrazdíra, na sedmém místě se umístil Daniel Kopřiva.

V kategorii Junioři 13–15 let prvních šest míst obsadili hráči z Bowlingu Blansko. Do Pardubic postoupil z prvního místa Jiří Hasoň, jako druhý Jakub Sedláček, bronz si odvezl Adam Kopřiva (nejvyšší nához v kategorii 222). Další tři místa pak patřila Marku Štěrbovi, Marku Peterkovi a Patriku Vaisovi.

V kategorii Juniorky 13–15 let si postup z prvního místa vybojovala Lucie Hrazdírová.

V kategorii Dorostenci 16–18 let na závěrečný turnaj postoupil Michal Štěrba.

bowling-blansko-76181-0_550.jpegMedailisté turnaj Mistrovství regionu jižní Morava – junioři spolu s trenérem Jaroslavem Uherem. Foto: archiv autora

Všem, kteří postoupili, velká gratulace s přáním hodně štěstí v Pardubicích. Ostatní mají alespoň motivaci pro příští rok.