Archiv článků
   za měsíc únor 2012

Kategorie: kultura  

 


Premiérový březen v Kině Blansko

Ilustrační foto k článku: Premiérový březen v Kině Blansko

Březen bude v blanenském kině výjimečný množstvím premiér. Na plátno se v celostátní premiéře nebo nejpozději den po ní dostane hned několik českých i zahraničních filmů. Svou premiéru si kromě toho odbude i jeden místní filmový počin.Milada Musilová – Slunce svítí

Ilustrační foto k článku: Milada Musilová – Slunce svítí

V pátek 24. 2. 2012 od 18 hodin v Městské knihovně Blansko bude zahájen literárně hudební pořad věnovaný operní pěvkyni a čestné občance města Blanska Miladě Musilové – Parmové ke stému výročí od jejího narození.
150 let historie Rastislava v datech

Letos oslaví Rastislav 150. výročí svého založení. Přinášíme Vám stručnou historii spolku a pěvěckého spolku v datech.


Vyšel Sborník Muzea Blansko 2011

Ilustrační foto k článku: Vyšel Sborník Muzea Blansko 2011

V minulých dnech vyšel Sborník Muzea Blansko 2011. Čtenáři se v něm mohou seznámit s příspěvky věnujícími se dějinám i přírodě Blanenska.


Čaj o páté s Rastislavem

V pátek 17. 2. 2012 se koná v Městské knihovně Blansko vernisáž výstavy ke 150. výročí založení kulturního spolku Rastislav.


Galerie Ve Věži zve na stromy Pavly Dvorské

Ilustrační foto k článku: Galerie Ve Věži zve na stromy Pavly Dvorské

V neděli 12. února 2012 v 17:00 hodin vás zve brněnská autorka Pavla Dvorská na vernisáž výstavy kreseb a grafik STROMY. Autorka žije a pracuje v Brně. Nyní učí výtvarný obor na ZUŠ v Brně a v Blansku.


Pozvánka do blanenské galerie

Ilustrační foto k článku: Pozvánka do blanenské galerie

V únoru blanenská galerie zve hned ke dvěma výjimečným událostem – komentované prohlídce stávající výstavy Tri štvrtý a vernisáži nové výstavy Jána Vasilka.