Využití parkoviště nad nemocnicí

vložil Jiří Buchta » 25. 4. 2017, 10:48

Jak jste spokojeni s využíváním nového parkoviště nad nemocnicí? Dle mých zkušeností je využíváno velmi málo. Auta stále stojí na přilehlých ulicích. Mám dojem ,že jich neubylo. Hledá se nějaké řešení jak toto parkoviště zatraktivnit?Např. zdarma, zřízení kratšího přístupu do nemocnice atd. Jinak jsou to vyhožené miliony.


Ivo Polák, 26. 4. 2017, 14:01

Vážený pane Buchto,
je pravdou, že parkoviště nad nemocnicí není plně využíváno. To je stav, se kterým nemůžeme být spokojeni a proto hledáme řešení, které by odstranilo příčinu. Příčina může být jednak v malé informovanosti především mimoblanenských návštěvníků, výši parkovného nebo přístupu do nemocnice.
V prvním případě se připravují k instalaci informační tabule, které budou návštěvníky navádět na toto parkoviště. Rozeslali jsme informace o parkovišti na všechny obecní úřady v územním obvodu ORP Blansko s žádostí o informování svých občanů. Informace jsou vyvěšeny také na webových stránkách Města Blanska a nemocnice.
Služby Blansko, s. r. o. monitorují skutečnou obsazenost parkoviště s tím, že pokud po informační kampani bude parkoviště i nadále málo obsazené, můžeme vyzkoušet úpravu výše parkovného. Tady chci zmínit, že stávající výše parkovného by pokrývala sotva náklady na provoz a údržbu parkoviště. Žádný zisk by nebyl generován.
Pokud by ani toto nepomohlo, potom by zbývala jen celková změna přístupu do nemocnice. O tomto opatření, byly ještě před otevřením parkoviště, vedeny rozsáhlé diskuze. Ze strany nemocnice bylo dostatečně vysvětleno, proč z hlediska bezpečnosti a organizačních důvodů je tato změna komplikovaná a jak je možno řešit případnou dopravu imobilních pacientů.
Jinou příčinu a důvod, proč by parkoviště nemohlo být plně využíváno, neznáme.
S přáním hezkého dne Mgr. Ivo Polák

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Mgr. Ivo Polák
kancelář č. 24, polak@blansko.cz | 516775181 |


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h