Nepořádek u tříděného odpadu – Zborovce

vložil Irena Sedláková » 27. 4. 2017, 20:18

Dobrý den, na ul. Okružní u zastávky MHD přibývá neustále kontejnerů na tříděný odpad – už je jich 8. Kontejnery jsou na otevřeném prostranství, takže do jejich okolí – zejména před bytový dům Cihlářská 15, jsou neustále větrem roznášeny polety – hlavně igelity (jedné z nádob na plasty chybí dlouhodobě víko). Bylo by možné vystavět za kontejnery zídku či umístit pevnou zástěnu, tak jak se to dělá i na jiných místech? Celé místo by získalo ucelený vzhled a působilo by lépe i vzhledově. Děkuji.


Petr Rizner, 28. 4. 2017, 10:40

Vážená paní Sedláková,

kontejnery na tříděný odpad se snažíme doplňovat tam, kde se dlouhodobě nádoby na separovaný odpad přeplňují a kde to zároveň dostatečné prostory dovolí. Snažíme se také o rozšiřování tříděných separátů vůbec. Poškozený kontejner na plasty vyměníme, ale je třeba zdůraznit, že tento stav není způsoben pouze poškozením jednoho kontejneru. Vedle stojí kontejner s víkem, ale třeba jen z poloviny plný a kontejner s poškozeným víkem je naopak obložen. Taktéž se zde často vyskytují odpady, které patří svým charakterem na sběrné dvory. Takže se jedná i o nekázeň některých občanů z okolí.

Co se týká budování zídek u kontejnerových stání, nové zídky už město v současnosti nestaví a nahrazují je plůtky, a to tam, kde je třeba zabránit pohybu kontejnerů (např. do vozovky). Tato plotová zábrana by se na ul. Okružní mohla případně příští rok nainstalovat také.  

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Ing. Petr Rizner, vedoucí odboru
odbor komunální údržby, kancelář č. 15, náměstí Svobody 3, Blansko, 67801
rizner@blansko.cz | 516775130 | 607903061


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h