Cena popelnic na bioodpad_II

vložil Marek Svoboda » 11. 3. 2020, 22:07

Dobrý den na radnici. Ještě se vrátím k ceně za popelnice za bioodpad. Vaše odpověď paní Komárková mne bohužel nepřesvědčila v tom, že se nejedná plýtváním veřejnými prostředky. Zvláště pak, když nákup porovnám s obdobným nákupem v Moravských Budějovicích, viz: https://smlouvy.gov.cz/smlouva/soubor/13751430/PKSM-OSRI-403-2019%20KONVERZE.pdf?fbclid=I Prosím, může město smysluplně zdůvodnit předražený nákup???


Pavla Komárková, 13. 3. 2020, 17:18

Vážený pane Svobodo,

domnívám se, že relevatní argumenty ke způsobu výběru dodavatele jsem Vám zaslala v minulé odpovědi – kontejnery byly zakoupeny na základě výběrového řízení s administrátorem, byl jasný požadavek na splnění technických parametrů pro zajištění kvalitní nádoby, vše bylo odsouhlaseno Státním fondem životního prostředí, který 85 procent projektu pokryl dotací (původní odpověď najdete zde).

Vyjadřovat se k nákupům jiných subjektů na základě printscreenu smlouvy, která navíc obsahuje pouze slovní popis "kontejnery na plast", ve chvíli, kdy Blansko pořizuje "kontejnery na bioodpad" splňující konkrétní požadavky, mi nepřísluší. Stejně jako vyjádření k nižší ceně v odkazu, kde technické parametry nádoby chybí úplně.

Nesrovnávejme ale prosím nesrovnatelné, už podle obrázku a barvy ve vámi uvedeném okdazu (https://www.shop.elkoplast.cz/plastova-popelnice-na-bio-odpad-elkoplast-240-l) jde o jiný typ popelnice, ze světlejšího plastu, s jinak ukotveným a provedeným roštem i kolečky. To vše se evidentně odráží i ve výsledné ceně. Námi objednané a rozdávané 240 litrové BIO popelnice se od běžných popelnic, které se dají koupit v obchodě, liší zejména:

sílou stěny 3,5 mm (standard 2,5mm)
perforovanou bočnicí pro odvod par a plynů
pozinkovanou nerezovou osou koleček
vnitřním roštem masivní tloušťky 3 mm uchyceným průběžnou celokovovou žárově zinkovanou nerezovou závitovou tyčí (běžne je rošt položený na plastových podpěrkách)
integrovanými tlumičemi nárazu víka při zavření
nosností nádoby, která je až 140 kg (standard je 96 kg)
nálepkou s informacemi pro konkrétní sběr BIO odpadu v Blansku
označením thermotiskovou šablonou na víku „BIO“
Nádoby mají certifikaci kvality EN 840-1:, TÜV Product Service GmbH certifikát.

Pokud máte i nadále pochybnosti o této zakázce, jsou pracovníci odboru komunální údržby připraveni poskytnout Vám veškeré podklady k nahlédnutí či vše podrobně vysvětlit při osobním jednání. Podrobnosti o soutěži i smlouva jsou ostatně zveřejněné již několik měsíců na profilu zadavatele.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková
vedoucí tiskového oddělení
tisková mluvčí
náměstí Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  163 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h