Sportovní ostrov-mlýn,osvětlení, stromy

vložil Petr Klíma » 19. 6. 2023, 22:12

Dobrý den,opravdu je nutné,aby v 21:00 zapínalo veřejné osvětlení okolo baseballu,když je ještě světlo a nikde jinde po Blansku se nesvítí?Mezi atletickým hřištěm a náhonem zasychá nová výsadba stromů.Nešla by zajistit pravidelná závlaha/popř.vaky na vodu?Od kolejí je vidět poškozená střecha Salmova mlýna, nemohlo by dojít za pár tisíc k alespoň základnímu zajištění střechy, nebo se tato unikátní památka (patří městu)nechá dál chátrat?Výrobou elektřiny si těch pár tisíc na opravu vydělá.Děkuji.


Pavla Komárková, 23. 6. 2023, 15:06

Vážený pane Klímo,

osvětlení na Sportovním ostrově je nastaveno stejně jako ve zbylých částech města, lampy veřejného osvětlení se zapínají a vypínají automaticky podle intenzity slunečního svitu s tím, že VO na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka zhasíná denně ve 22:00 hodin.

Závlaha nově vysazených stromů nejen u atletického stadionu je samozřejmě zajištěna, starají se o ni pracovníci technických služeb. Závlahové vaky jsou ve městě také umístěné, pouze ale výběrově.

Co se týče Salmova mlýna, byť je budova stále předmětem restituce/dědického řízení, objekt byl již v minulosti průběžně opravován a zajištěn proti zatékání, pod vlastní střechou byla vybudována další, která není viditelná vně budovy.

Možnosti opravy střechy samotné aktuálně prověřujeme, už teď je ale jasné, že náklady se budou pohybovat v řádu několika set tisíc korun. Rekonstrukce tak zcela jistě není "financovatelná" provozem malé vodní elektrárny.

Hezký den,

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Pavla Komárková, tisková mluvčí
odbor vnějších vztahů,
nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  146 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h