Nová struktura města popsaná v Monitoru

vložil Aneta Březinová » 11. 2. 2024, 11:07

Dobrý den, chci se zeptat, proč byl zrušen samostatný Živnostenský úřad. Co Vás k tomu vedlo? Jeho činnost mi přijde k nám podnikatelům důležitá. Všude od pravicových stran čtu o podpoře podnikání, snížení administrativy. Realita je ale od nového roku opačná. Akorát je chaos a nové úkoly a povinnosti. Dále čtu, že byl sloučen s občankami a pasy a matrikou. Jakou prosím mají tyto činnosti věcnou souvislost? Přijde mi to jako ani ne míchání hrušek z jablky, ale hrušek s atomovou elektrárnou.


Pavla Komárková, 14. 2. 2024, 11:51

Vážená paní Březinová,

změna struktury souvisí jen a pouze s interním nastavení chodu úřadu. Klienti bývalého odboru živnostenský úřad nemusejí mít obavy, všechny činnosti odboru pokračují dál v původním rozsahu, nově jsou pouze součástí oddělení namísto odboru. Pro klienty se tak nic, co dosud fungovalo (s výjimkou názvu) nemění.

Odbor vnitřních věci zanikl, protože jeho původní činnost se bude nadále rozvíjet dvěma samostatnými směry, a to v rámci odboru dopravy a také v rámci odboru správních a živnostenských agend. Ani zde se pro klienty nic kromě zařazení do struktury úřadu nemění, veškeré osobní doklady si vyřídí stejným způsobem jako dosud. Můžeme Vás ujistit, že v reálu k žádným zmatkům a chaosu nedochází.

Hezký den,

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Pavla Komárková, tisková mluvčí,
 vedoucí tiskového oddělení, kancelář č. 47,
nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  146 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h