Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Svoje znalosti angličtiny si ověřili účastníci soutěže Best in English

17. prosince 2017, tiskové zprávy, přečteno: 571×

OA a SZdŠ v Blansku se již několikátým rokem tradičně zapojuje do prestižní mezinárodní soutěže v anglickém jazyce pořádané pod názvem „Best in English“. Loni se této soutěže zúčastnilo 15 107 studentů z 683 škol z osmadvaceti zemí světa.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Hodinový profesionální on-line test na úrovni B1-C1 Společného evropského referenčního rámce pro jazyky, připravovaný jazykovou školou AKCENT International House v Praze, mapuje dovednosti studentů středních škol (v ČR i v zahraničí) v poslechu a čtení s porozuměním a v oblasti jazykové kompetence.

Zatímco studenti 3. a 4. ročníků vnímají účast v této soutěži jako „trénink“ k maturitnímu didaktickému testu, žáci 1. a 2. ročníků svou účastí projevují odvahu utkat se v přátelském klání o co nejlepší bodové hodnocení se služebně staršími spolužáky. Všichni absolvováním Best in English pak získají představu o koncepci a obsahu mezinárodních zkoušek v angličtině.

Bodový zisk účastníků soutěže se bezprostředně po absolvování testu zobrazí studentům na monitorech, výsledek je přímo v učebně zaznamenán přítomným pedagogem, a následně je vyhodnoceno 1.–3. pořadí (dle počtu získaných bodů) v rámci naší školy.

Tři studentky prvních ročníků (Veronika Kudličková (Z1), Tereza Pernicová (O1), a Viola Štrajtová (O1) dosáhly v testu šedesátibodové hranice z maximálně možného počtu 98 bodů. Vzhledem k tomu, že žáci ze základní školy by měli přijít na střední školu s úrovní angličtiny A2 (a ne všichni jí skutečně dosahují), jsou tyto výsledky našich nejmladších studentek pro nás příjemným překvapením.

Pochvalu za aktivitu, zájem, odhodlání, účast v soutěži a dosažené bodové hodnocení si zaslouží všech třicet účastníků soutěže ze všech ročníků a oborů naší školy.

best-in-english-64776-0_550.jpg
Fotografie: archiv autorky

První až třetí místo obhájili (a věcné ceny obdrží) naši maturanti: zlatou pozici, s dosaženým počtem 81,5 bodu, získala Martina Vašířová (O4), stříbrné místo patří Petru Novotnému z E4 (79,5 bodu) a bronzovou příčku, se ziskem 78,5 bodu, obsadila Irena Sedláková (O4).

Vítězům i všem zúčastněným k jejich výkonům srdečně blahopřejeme.

Jolana Havlová
vyučující AJ a EKO, třídní učitelka O4