Loňský atletický rok byl nadmíru úspěšný

21. ledna 2018, zprávy z MěÚ, přečteno: 2102×

Rok 2017 byl v podání atletů a atletek ASK Blansko skutečně zdařilý a velmi pestrý. Padalo mnoho osobních výkonů, titulů mistrů České republiky, Moravy a Slezska, dokonce i český rekord. Úspěšná byla i naše účast na Olympiádě mládeže v Brně a největším Evropském mítinku mládeže European Kids Athletics Games.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Ze všech úspěchů roku připomeňme jen ty největší, a to mistrovský titul v dorostenkách Leony Marečkové na 400 m z Jablonce nad Nisou, mistrovské tituly v žákyních Pavly Štoudkové, která vybojovala halový mistrovský titul na 800 m v Praze, a překonala tak 37 let starý rekord na této trati. 

Má i venkovní titul na 800 m, třetí místo z mistrovství republiky v přespolním běhu na 2 000 m a vítězství na 1 500 m z Olympiády mládeže. Vyhrála také 800 m na European Kids Athletics Games a získala mnoho dalších úspěchů včetně reprezentace České republiky.

V mladších žákyních získaly Adéla Jánošíková, Veronika Jakusidisová a Dominika Bezdíčková mistrovský titul Moravy a Slezska v družstvech mladších žákyň, když k tomuto vítězství přispěly v hostujícím družstvu JAC Brno.

Veronika Jakusidisová má druhé místo z dálky, třetí místo na 60 m z European Kids Athletics Games a další třetí místo z Olympiády mládeže ve štafetě na 4 × 60 m. Veronika jinak patří ve své kategorii k absolutní špičce v ČR ve skoku vysokém.

Dominika Bezdíčková se pomalu stává z cyklistky atletkou a příslibem pro oddíl na střední tratě, když jí v tabulkách přípravky patří na 800 m na dráze druhé místo, v hale pak první místo na 300 m a skoku vysokém. Podařilo se jí obhájit prvenství v Brněnském běžeckém poháru v kategorii přípravek starších.

Dařilo se i našim družstvům mladších žákyň a žáků, doplněným o naše nejmenší z přípravek, kteří pravidelně sbírali body v soutěži družstev Jihomoravského kraje. 

I naše družstvo žen ve druhé lize skupiny E, posíleno o závodnice JACU Brno, se v této soutěži neztratilo. Velký dík patří všem, kteří se pravidelně zúčastňují nejrůznějších závodů, ať je to Okresní běžecká liga, Brněnský běžecký pohár nebo nejrůznější mítinky a mistrovské závody po celé České republice.

Blanenská atletika má k dnešnímu dni sedmdesát členů, o které se tréninkově starají Jiří Ošlejšek, Bohumil Kazda, Stanislava Jandáková a starší odchovanci ASK Blansko.

vysoke-tatry-72396-0_550.jpg
Během letního soustředění ve Vysokých Tatrách. Foto: archiv autora

V loňském roce se opět uskutečnilo soustředění ve Vysokých Tatrách pro starší členy našeho oddílu. O prázdninách jsme také pořádali již pravidelný týdenní atletický tábor pro děti. Ze závodů se pořádal štafetový pohár a jedno kolo krajského přeboru mladších žáků v družstvech.

Letos nás čeká opět mnoho závodů doma i v zahraničí. 25. dubna 2018 budeme pořádat závod „Čokoládová tretra“, který je odnoží Zlaté tretry pro děti do 11 let, a jejíž finále se koná při tomto mítinku.

V našem sportovním kalendáři nechybí ani 26. duben, kdy proběhne Štafetový pohár pro základní školy, 29. dubna se uskuteční Memoriál Věry Bušové-Gilkové. 10. května nás čeká 1. kolo mladšího žactva družstev a 30. září pak Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva jednotlivců, což je nejvyšší závod pro tuto kategorii.

Veškeré závody se budou konat na atletickém stadionu v rámci Sportovního ostrova Ludvíka Daňka v Blansku.

atleti-ask-93194-0_550.jpg
Atleti ASK Blansko. Foto: archiv autora

Věříme, že se v letošním roce podaří zlepšit zázemí našeho oddílu na tomto stadionu, a že dojde i k opravám samotného vybavení stadionu, abychom mohli tyto významné závody uspořádat v důstojném prostředí.

Jsme totiž přesvědčeni, že si to blanenská atletika, jakožto královna sportu, plně zaslouží za vzornou reprezentaci nejenom oddílu, města, kraje, ale i celé České republiky.

Martin Bezdíček
atletika ASK Blansko