Vandalismu neunikl jeden z panelů venkovní výstavy. Chybí u Ježkova mostu
28. srpna 2018, zprávy z MěÚ, přečteno: 1846×
Exteriérovou výstavu s názvem „10 × 10 let ohlédnutí za posledním stoletím“ instalovali Blanenští v ulicích města v polovině srpna. Jejím cílem bylo přiblížit nejen místním, ale i turistům, kteří do Blanska zavítají, historii města. Bohužel, jeden z panelů už nemůže sloužit svému účelu.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Panel v blízkosti Ježkova mostu neunikl řádění vandalů. Při procházce městem, v rámci uvedené venkovní výstavy, tak už nenajdete druhé zastavení.
Městští pracovníci se na základě připomínek ze strany místních obyvatel chystali k přesunu některých panelů tak, aby jejich umístění co nejlépe odpovídalo místu zakresleném v mapě, která je součástí výstavy. Po této zkušenosti ale změnili názor.
„S ohledem na spáchaný vandalismus a dosah městských kamer jsme se rozhodli, že ostatní panely zůstanou na současných pozicích. Žádáme proto všechny slušné občany a zájemce o zhlédnutí všech zbylých panelů, aby byli tolerantní vůči drobným odchylkám umístění panelů v reálu a na orientační mapě,“ vysvětluje vedoucí odboru školství, kultury, mládeže a tělovýchovy Petra Skotáková.
Obsah poničeného panelu ve formátu PDF.
Mapa exteriérové výstavy ve formátu PDF
Rozsáhle poničený výstavní panel, umístěný nedaleko Ježkova mostu, byl dnes ráno demontován a odvezen. Foto: S. Mrázek
red
Další články v kategorii „zprávy z MěÚ“
14. března 2025
Prvními občánky města Blanska roku 2025 jsou Olívia a Marek
10. března 2025
Zastupitelé schválili navýšení peněz na přestavbu fotbalových kabin a zázemí pro dětské skupiny i nový jednací řád
10. března 2025
Zeminu nahradil beton, výstavba krytého bazénu pokračuje
6. března 2025
Bioodpad se letos začne svážet už v polovině března
3. března 2025
Chci mít pod kontrolou pořádek v celém městě, říká nový jednatel Technických služeb Blansko Radek Snopek
27. února 2025
Dopravu v části Smetanovy ulice omezí oprava kanalizace
26. února 2025
Město hledá firmu na modernizaci kompostárny, radní schválili i soutěž na návrh objektu pro kruhový objezd
24. února 2025
Pokračuje rekonstrukce haly Mlýnská, sportovci dostanou nové šatny
17. února 2025
Základní a mateřské školy vyhlásily termíny zápisů
12. února 2025
Staveniště nového krytého bazénu doplnil věžový jeřáb