Domy s pečovatelskou službou prošly plošnou dezinfekcí

4. dubna 2020, tiskové zprávy, přečteno: 1803×

Domy s pečovatelskou službou 9. května i Pod Javory se dnes dočkaly plošné dezinfekce. Společné prostory vydezinfikovala po dohodě s městem zdarma firma Kaiser také v Azylovém domě na Sladkovského ulici, v Noclehárně pro muže na Starém Blansku i v Nízkoprahovém denním centru pro lidi bez domova na Sadové ulici.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

„Naši zaměstnanci dezinfekci provádí v ochranných oděvech pomocí motorového postřikovače takzvanou mokrou cestou, používáme dezinfekci na bázi 80% alkoholu s peroxidem vodíku, která je virucidní a baktericidní, tedy je účinná na viry i bakterie a houby všude, kam kapičky dezinfekce rozprašované na všechny povrchy dopadnou,“ popsal Filip Kubík ze společnosti Kaiser, která plošnou dezinfekci zajistila.

Původně firma městu nabídla zdarma dezinfekci autobusových zastávek. „Nabídku na dezinfikování prostor jsme s díky přijali, domluvili jsme se ale na dezinfekci těch objektů, kde jsou nejrizikovější skupiny obyvatel. Jsme moc rádi, že to proběhlo,“ uvedl starosta Jiří Crha.

V dezinfikovaných prostorách je ihned po ošetření povrchů možné pobývat, postřik není zdravotně závadný, jeho složení je podobné jako u dezinfekce používané například na ošetření rukou.

„Mělo to preventivní charakter, pro naše klienty je to určitě větší ochrana než klasická dezinfekce omytím povrchů, kterou běžně provádíme. Klienti jsou nyní díky tomu i klidnější, že se pro ně dělá maximum,“ potvrdila vedoucí oddělení sociální péče Iveta Čípková.

4x FOTO: Michal Záboj

 

   vložil: Pavla Komárková, tisková mluvčí / odbor vnějších vztahů

Sdílet odkaz na: Facebook Twitter