Archiv článků
   za měsíc červen 2017

Kategorie: kultura  

 
Děti vyjádřily svůj vztah ke škole: Malovaly, psaly, fotily

Ilustrační foto k článku: Děti vyjádřily svůj vztah ke škole: Malovaly, psaly, fotily

Jaké jsou představy dětí předškolního i školního věku o ideální škole se můžete přesvědčit v rámci výstavy Škola, do které chodím rád, která je k vidění v malé výstavní síni Galerie města Blanska už jen do 30. června. Vystavené práce uspěly ve výtvarné a literární soutěži, kterou vyhlásila Místní akční skupina Moravský kras, z. s.


Festival Morava Park Fest letos vsadil na cíleně zvolené interprety

Ilustrační foto k článku: Festival Morava Park Fest letos vsadil na cíleně zvolené interprety

Cílem druhého ročníku festivalu Morava Park Fest, který ovládl blanenský zámecký park v sobotu 24. června, bylo oslovit všechny věkové kategorie. Volba pořadatele proto padla na Pohledy, Atmo music, Čechomor nebo další hudební hvězdy jako Buty, Visací zámek, Monkey Business a Xindl X. Uvolněnou atmosféru horkého letního dne podpořil svým nezaměnitelným humorem i moderátor akce Jakub Kohák.


Festival Muzika pro Karolínku letos zahájí Žalman a spol.

Letošní ročník se opět koná každou středu na nádvoří blanského zámku. V případě nepříznivého počasí se koncerty skupin Žalman a spol. a Greenhorns uskuteční v Katolickém domě na Starém Blansku. Zbývající koncerty by se odehrály v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Začátek koncertů je vždy v 19 h. Vstupenky budou v prodeji na místě před začátkem vystoupení.


Frekventanti Blanenské univerzity (nejen) pro seniory převzali osvědčení o absolvování kurzu

Ilustrační foto k článku: Frekventanti Blanenské univerzity (nejen) pro seniory převzali osvědčení o absolvování kurzu

Úspěšní absolventi 7. ročníku pilotního projektu Městské knihovny Blansko, tentokrát s tématem Výtvarno v běhu času, převzali v pátek 16. června z rukou starosty města Blanska Ivo Poláka, prvního místostarosty Jiřího Crhy, lektorky projektu Evy Juračkové a zástupkyně ředitele knihovny Radomíry Gromešové osvědčení o absolvování kurzu.


Prvňáčci byli pasováni na čtenáře

Ilustrační foto k článku: Prvňáčci byli pasováni na čtenáře

Ve dnech 7., 9. a 14. června proběhlo v oddělení pro děti a mládež blanenské knihovny Slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Tohoto pasování se zúčastnily děti ze ZŠ Dvorské, ZŠ Salmovy (i s třídou z Dolní Lhoty) a ZŠ Erbenovy.


Sérii letních promenádních koncertů zahájily soubory Základní umělecké školy Blansko

Ilustrační foto k článku: Sérii letních promenádních koncertů zahájily soubory Základní umělecké školy Blansko

V neděli 18. června se v parku před radnicí na náměstí Svobody uskutečnil první promenádní koncert dechových souborů z našeho regionu. Úvodní vystoupení seriálu letních koncertů pod širým nebem patřilo žákům a učitelům Základní umělecké školy v Blansku. Novou sezonu tradičních koncertů v Blansku zahájil místostarosta Jiří Crha.


Z redakční pošty: Četli všichni všem a také sobě pro radost

Ilustrační foto k článku: Z redakční pošty: Četli všichni všem a také sobě pro radost

Čím je teplo a slunce v přírodě, tím je radost v každé lidské činnosti. Radost je životní potřebou, životní silou a životní hodnotou. Radost je také odměnou školákům a jejich učitelům za dobré plnění povinností.


Státní okresní archiv Blansko vystaví unikátní pečetě a historická razítka

Ve dnech 27.-30. června 2017 se ve Státním okresním archivu Blansko uskuteční při příležitosti Mezinárodního dne archivů výstava s názvem „Typáře, razítka a jejich otisky ve sbírkách Státního okresního archivu Blansko – Bez štemplu ani ránu aneb Úřední šiml v praxi“.


Ticho jako v kostele zavládlo u sv. Martina. Během Noci kostelů

Ilustrační foto k článku: Ticho jako v kostele zavládlo u sv. Martina. Během Noci kostelů

Svoje brány otevřel blanenský kostel sv. Martina v pátek 9. června u příležitosti celonárodní akce nazvané jako Noc kostelů. Pro děti měli farníci připraven program na farní zahradě, lidé, co nemají problém se schody a výškou, mohli vystoupat do věže kostela a prohlédnout si Blansko z ptačí perspektivy. Dřevěnou paličkou pak rozezněli zvon zvaný Poledník.


Na festivalu Zlaté slunce je dobojováno. Dnes je na programu workshop

Ilustrační foto k článku: Na festivalu Zlaté slunce je dobojováno. Dnes je na programu workshop

Celostátní soutěž neprofesionální filmové tvorby Zlaté slunce odstartovala včera. Amatérští filmoví tvůrci letos přijeli do Blanska na čtrnáctý ročník soutěže s řadou zajímavých snímků. Ty nejlepší z nich ocenila odborná porota formou přímého hlasování. Dnes je pro mladé filmové talenty připraven tematický filmový workshop.Dílnička a bá(snění) se povedly

Ilustrační foto k článku: Dílnička a bá(snění) se povedly

Ve dnech 1. a 2. června 2017 jsme s dětmi slavili jejich svátek. Každý, kdo přišel v tyto dny na dětské oddělení, měl možnost vyrobit si vlastní dekoraci z předem připravených námětů a hlavně – mohl se zapojit do vytvoření básně (nejen) o knihovně. Na autory čekala malá sladká odměna. A jak to dopadlo? Přijďte se podívat do konce června na dětské oddělení!


Celá noc z pátku na sobotu bude ve znamení dobročinných akcí

Vyhláška č. 4/2016 o vymezení kratší doby nočního klidu nevymezuje noční klid v noci z pátku na sobotu v době konání dobročinné akce You Dream We Run. Toho využili i další pořadatelé, a například na Palavě na Oslavě slunovratu 2017 se bude hrát celou noc až do brzkého rána (akce byla zrušena, více v článku).


Druhý ročník Morava Park Festu hodlá oslovit všechny věkové skupiny

Program festivalu, který proběhne 24. června v zámeckém parku v Blansku, letos nabízí hvězdné hosty. Návštěvníci se mohou těšit na kapely Atmo music, Čechomor, Buty, následně trochu netradičně punkovou kultovní formaci Visací Zámek, již kontrastně vystřídá Monkey Business,celý den pak zakončí svým vystoupením Xindl X. Festivalem bude provázet moderátor, herec a bavič Jakub Kohák.


Farnost svatého Martina zve na Noc kostelů

Ilustrační foto k článku: Farnost svatého Martina zve na Noc kostelů

Kulturní program pro děti i dospělé, prohlídky věže, bohoslužba i možnost jen tak posedět v tichu kostela, to je program letošní Noci kostelů v chrámu na Starém Blansku. Koná se 9. června od 16:00 hodin.