Zamezit grafomanům vstup do otázek

vložil Daja Nečasová » 28. 5. 2017, 11:43

Dobrý den, nebylo by možné filtrovat otázky, zde kladené, aby nebyl běžný občan obtěžován "postřehy", které nemají žádný praktický přínos?


Jiří Kučera, 30. 5. 2017, 11:32

Vážená paní Nečasová,

veškeré položené dotazy jsou samozřejmě  redigovány v tom smyslu, že každý je přidělen k odpovědi některému z vedoucích odborů MěÚ, případně na něj odpoví přímo starosta nebo místostarostové. 

Občanům, kteří kladou dotazy příliš obsáhlé, vyžadující složitá vysvětlování, nebo místo dotazu pouze vyslovují svoje názory, se vždy snažíme vysvětlit, že k tomu tato rubrika neslouží. Není ani diskuzním fórem. Zde pouze na stručné dotazy, které může položit kdokoliv, podáváme stručné, ale jasné odpovědi.  (Pokud někdo chce svůj problém řešit dále, k tomu už slouží přímé kontakty na odpovídající osoby uvedené v zápatí.) Vždy ale apelujeme na slušnost a věcnost dotazů a také na to, aby se tazatelé nejprve přesvědčili, zda na jejich otázku nebylo před nedávnem odpovězeno někomu jinému.  Zároveň si na odpovědi ponecháváme až 30 dnů, protože občas opravdu nelze odpovědět úplně obratem.

Máte pravdu, že by zde měly zaznívat hlavně dotazy k problematice, která zaujme více lidí než jen samotného tazatele.  Ovšem filtrování dotazů ve smyslu smazání některých z nich považujeme až za krajní řešení, ke kterému jsme dosud sáhli jen ve zcela ojedinělých případech. Pokud by však někdo tuto službu všem občanům očividně zneužíval, jsme připraveni k takovému kroku přistoupit i v budoucnu.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Mgr. Jiří Kučera, vedoucí odboru
odbor kancelář tajemníka, kancelář č. 235, náměstí Republiky 1316/1, Blansko, 67801
kucera@blansko.cz | 516775357 | 725112483


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h