„Park“ místo Dukly

vložil Martin Dvořák » 16. 5. 2017, 20:14

Dobrý den, musím se zeptat, z jakého důvodu byla realizována ta pochybná stavba na troskách hotelu Dukla. Proč namísto tohoto nápadu postavit "odpočinkovou a herní zónu" uprostřed města, na betonu a uprostřed tří velmi frekventovaných cest, město raději neinvestovalo do zámeckého parku? Stojí těsně vedle, nachází se zde stromy, které poskytují stín, je zde rybníček atd. Určitě by zde 60 milionů, které město do celkové změny náměstí vložilo, našlo lepší uplatnění. Asi je v módě beton...


Jiří Crha, 25. 5. 2017, 14:57

Vážený pane Dvořáku,

po zbouraném hotelu Dukla nemohla dlouhodobě zůstat prázdná a neupravená plocha. Důvody, proč zde vznikla tzv. odpočinková zóna, byly z naší strany objasněny několikrát jak v tisku, tak v sérii článků na těchto webových stránkách. Věnovalo se jim rovněž několik dotazů a odpovědí přímo v této rubrice.

Poměrně obsáhlá vysvětlení původního záměru i průběhu demolice a následných stavebních úprav, můžete chronologicky seřazena nalézt např. zde:

https://www.blansko.cz/clanky/2015/03/hotel-dukla-ma-nahradit-upraveny-park-na-jeho-zakladech-vedeni-predstavilo-dve-varianty

https://www.blansko.cz/clanky/2015/05/dukla-pujde-k-zemi-destruktivni-metodou

https://www.blansko.cz/clanky/2016/12/dukla

Co se týká zámeckého parku, věnujeme se průběžně jeho nezbytné údržbě, případné větší úpravy v něm však nejsou plánovány do doby, než bude definitivně vyřešen restituční nárok, který se k této lokalitě vztahuje.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Ing. Bc. Jiří Crha, 1. místostarosta
oddělení sekretariát starosty, kancelář č. 27, náměstí Svobody 3, Blansko, 67801
crha@blansko.cz | 516775181 |


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h