Začaly práce na odvlhčení sportovní haly Mlýnská
20. října 2023, zprávy z MěÚ, přečteno: 1137×
Na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka pokračuje postupná rekonstrukce sportovní haly Mlýnská. Minulý rok se opravovala střecha objektu, letos se rekonstrukce dočkala část šaten, nejnověji začaly také práce na odvlhčení budovy. Práce by měly být dokončeny v průběhu února příštího roku. Omezení provozu hlavní tělocvičny se nepředpokládá.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Sportovní halu trápí zemní vlhkost, která vzlíná z podloží. Hydroizolace budovy je již dožilá. Problémy by měly vyřešit naplánované úpravy.
Obvodové stěny haly jsou obkopané. FOTO: Michal Záboj
„Jedná se o odvlhčení obvodových stěn. Zjednodušeně řečeno se budova nejprve kolem celého obvodu obkope, ve dvoupodlažních částech budovy jde o výkop přibližně 1,9 metru pod přilehlý terén. Po provedeném obkopu budovy dojde k očištění a ke sjednocení povrchu zdiva budovy a do předem vyvrtaných otvorů v obvodovém zdivu budou provedeny chemické injektáže. Na těsnící stěrku pak přijde svislá izolace, která bude následně ochráněna tvrzeným polystyrenem,“ popsal Jiří Svoboda z odboru správy a rozvoje města.
Práce budou pokračovat i uvnitř haly. Dělníci otlučou poškozenou omítku a natáhnou sanační omítky. Součástí projektu je také vybudování drenážního vsaku v blízkosti haly.
„Probíhající úpravy nijak neovlivní sezonu sportovním klubům, které využívají hlavní tělocvičnu. Vnitřní práce budou probíhat po etapách a týkají se pouze šaten a provozních místností v přízemí. Hlavního sálu jako takového se nedotknou. Na čas uzavřená bude pouze posilovna,“ podotkl Svoboda s tím, že náklady na odvlhčení činí zhruba 3,9 milionu korun bez DPH.
Začaly práce na odvlhčení sportovní haly Mlýnská
Ve sportovní hale Mlýnská už letos skončila první etapa rekonstrukce šaten. Obnovy se dočkaly převlékárny v patře naproti toaletám.
„Sportovní halu Mlýnská sportovní oddíly hojně využívají. Objekt se snažíme postupně rekonstruovat. Loni se kromě střechy budovy renovovala také palubovka nebo nátěry uvnitř sportovní haly včetně hlediště. Dokončená je také modernizace sociálního zázemí, rekonstrukce kanalizace a vodovodního řadu. Do budoucna se počítá ještě s úpravami šaten v suterénu,“ podotkl starosta Jiří Crha.
Hala na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka byla dokončena v roce 1959 a původně sloužila pro potřeby TJ Spartak Metra Blansko. Sportoviště s kapacitou hlediště 400 diváků lze využít pro basketbal, volejbal, florbal, házenou nebo gymnastiku. Město Blansko je majitelem haly od roku 2011, kdy ji spolu s dalšími sportovišti převzalo od sportovních klubů.
vložil: Michal Záboj, redaktor / tiskové oddělení
Další články v kategorii „zprávy z MěÚ“
17. března 2025
Blansko zahájilo modernizaci veřejného osvětlení, vymění téměř polovinu svítidel
14. března 2025
Prvními občánky města Blanska roku 2025 jsou Olívia a Marek
10. března 2025
Zastupitelé schválili navýšení peněz na přestavbu fotbalových kabin a zázemí pro dětské skupiny i nový jednací řád
10. března 2025
Zeminu nahradil beton, výstavba krytého bazénu pokračuje
6. března 2025
Bioodpad se letos začne svážet už v polovině března
3. března 2025
Chci mít pod kontrolou pořádek v celém městě, říká nový jednatel Technických služeb Blansko Radek Snopek
27. února 2025
Dopravu v části Smetanovy ulice omezí oprava kanalizace
26. února 2025
Město hledá firmu na modernizaci kompostárny, radní schválili i soutěž na návrh objektu pro kruhový objezd
24. února 2025
Pokračuje rekonstrukce haly Mlýnská, sportovci dostanou nové šatny
17. února 2025
Základní a mateřské školy vyhlásily termíny zápisů