V Dolní Lhotě se opravuje most přes náhon
11. prosince 2023, zprávy z MěÚ, přečteno: 1299×
V místní části Dolní Lhota začala rekonstrukce mostu přes náhon u mlýna. Stavební práce potrvají do jara příštího roku a vyžádají si úplnou uzavírku mostu. Průchod pro pěší zůstane po dobu stavby zachován. Chodci přes staveniště projdou po provizorní dřevěné lávce.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Most u mlýna v Dolní Lhotě byl v havarijním stavu. Od konce května letošního roku na něm z rozhodnutí statika platil zákaz vjezdu vozidel o hmotnosti nad 3,5 tuny. Město proto urychlilo přípravy na celkovou rekonstrukci mostu.
„Během stavby dojde ke kompletní výměně nosné konstrukce a jejímu uložení na únosnou spodní stavbu založenou na mikropilotách. Šířka komunikace na mostě bude za účelem vzniku jednoho plnohodnotného chodníku snížena ze stávajících 4,90 metrů na 4,50 metrů. Levostranný chodník bude mít průchozí šířku 1,50 metru, na pravé straně bude římsa o šíři 0,60 metru,“ popsal Petr Mráček z odboru správy a rozvoje města.
Součástí stavby je také úprava povrchu komunikace v celkové délce 18,20 metrů, a to včetně mostu o délce 8,25 metrů.
Stavební práce potrvají zhruba tři měsíce. Náklady na rekonstrukci mostu by měly dosáhnout 3,9 milionu korun bez DPH.
V Dolní Lhotě se opravuje most přes náhon
Přesto, že stavba probíhá za úplné uzavírky mostu, objízdná trasa není stanovena. K několika nemovistostem nacházejícím se za uzavřeným mostem lze přijet po veřejně přístupné účelové komunikaci vedoucí od silnice II/374 u Ráječka k železniční zastávce Dolní Lhota.
Průchod pro pěší během stavby zajišťuje provizorní lávka vedle mostu. Po celou dobu trvání uzavírky bude zajištěn také svoz odpadů z lokality dotčené uzavírkou.
vložil: Michal Záboj, redaktor / tiskové oddělení
Další články v kategorii „zprávy z MěÚ“
17. března 2025
Blansko zahájilo modernizaci veřejného osvětlení, vymění téměř polovinu svítidel
14. března 2025
Prvními občánky města Blanska roku 2025 jsou Olívia a Marek
10. března 2025
Zastupitelé schválili navýšení peněz na přestavbu fotbalových kabin a zázemí pro dětské skupiny i nový jednací řád
10. března 2025
Zeminu nahradil beton, výstavba krytého bazénu pokračuje
6. března 2025
Bioodpad se letos začne svážet už v polovině března
3. března 2025
Chci mít pod kontrolou pořádek v celém městě, říká nový jednatel Technických služeb Blansko Radek Snopek
27. února 2025
Dopravu v části Smetanovy ulice omezí oprava kanalizace
26. února 2025
Město hledá firmu na modernizaci kompostárny, radní schválili i soutěž na návrh objektu pro kruhový objezd
24. února 2025
Pokračuje rekonstrukce haly Mlýnská, sportovci dostanou nové šatny
17. února 2025
Základní a mateřské školy vyhlásily termíny zápisů