Archiv článků
   za měsíc říjen 2022

Kategorie: kultura  

 


Nová publikace představuje blanenské výtvarníky

Ilustrační foto k článku: Nová publikace představuje blanenské výtvarníky

Medailonky dvaceti dvou blanenských osobností, činných na poli výtvarného umění, obsahuje nově vydaná kniha Pavla Svobody Výtvarní umělci města Blanska. Křest knihy proběhl ve čtvrtek 13. října v Městské knihovně Blansko, kde se v prosinci chystá také výstava děl blanenských výtvarníků.


Blansko se chystá na Vítání sv. Martina. Seriál akcí vyvrcholí od 10. do 13. listopadu

Ilustrační foto k článku: Blansko se chystá na Vítání sv. Martina. Seriál akcí vyvrcholí od 10. do 13. listopadu

Přípravy na největší městskou akci roku, Vítání svatého Martina, jsou v plném proudu. Hlavní program oslav připravuje město prostřednictvím Kulturního střediska města Blanska na víkend 12. a 13. listopadu. Blanenská farnost, galerie, knihovna, Muzeum Blanenska, Oblastní charita Blansko a další organizátoři ale připravují celý seriál dalších akcí, na které se návštěvníci mohou těšit už počínaje pátkem 4. listopadu.Výstava na stromech v zámeckém parku přibližuje život pěstitelů kávy

Ilustrační foto k článku: Výstava na stromech v zámeckém parku přibližuje život pěstitelů kávy

Zámecký park jako jedno ze 113 míst v České republice ode dneška hostí výstavu Kávová krize, která přibližuje život pěstitelů kávy v zemích s její nejvyšší produkcí. Jak se žije zemědělcům v Brazílii, Vietnamu a Kolumbii? Výstavu na stromech si můžete přijít prohlédnout do soboty 8. října.