Dopravní obslužnost Hořice

vložil Josef Merta » 30. 6. 2022, 11:54

Dobrý den Samozřejmě je chvályhodná každá investice do infrastruktury města a vážíme si toho. Termin prací je pro mě s otaznikem.. prázdniny, léto, vsichni na zahradách , rekreanti u Strakatého koně , misto jediného parkoviště točna autobusu a tedy zóna zákazu zastavení na něm . Jak je tedy zajištěno parkováni v obci ? Jaké jsou možnosti když je silnice tak úzká v celém jejím profilu ? Děkuji za vyjádření Mertaj


Pavla Komárková, 15. 7. 2022, 15:10

Vážený pane Merto,

chápeme, že dopravní omezení jsou komplikací a stavební ruch o prázdninách, kdy lidé chtějí relaxovat na zahrádkách, je nepříjemný. Co se ovšem týče termínu stavby, ten byl navázaný na zisk dotace, výběrové řízení a vyřízení potřebných podkladů a povolení. Společné územní a stavební povolení nabylo právní moci v červnu a staveniště bylo obratem předáno zhotoviteli. Doba realizace výměny povrchu a opravy příjezdové cesty k ranči je čtyři měsíce. S ohledem na technologické postupy a nemožnost asfaltovat v zimních měsících tak nelze zahájení prací posunout až po prázdninách. Akce je navíc částečně hrazena z dotace, kterou je nutné vyčerpat do konce roku, i z tohoto důvodu není realizace jindy než v prázdninovém termínu možná. 

Co se parkování týče, to je možné pouze na vyhrazených parkovacích místech na parkovišti na začátku Hořic. Není zde tedy zakázáno parkovat, řidiči pouze musejí ponechat přední část parkoviště k dispozici autobusům, které ji dočasně využívají jako náhradní točnu. Zadní část plochy lze využít k parkování osobních automobilů, na místě je vše označeno. Platí, že v naléhavých případech (odvoz nemocného k lékaři atp.) se lze se stavbou domluvit na mimořádném průjezdu obcí, pokud to dovolí stavební práce. Místní byli o podrobnostech informováni cestou občasného aktivu i podrobnými letáčky umístěnými do schránek, informace jsme  posílali Mobilním rozhlasem, vyvěšeny jsou i na značkách či plotech zdejších zahrad, věříme, že dočasné omezení pochopí. 

Plánek organizace parkování najdete zde

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková, tisková mluvčí
odbor vnějších vztahů,
nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  146 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h