Komunální volby

vložil Veselý » 3. 8. 2022, 10:17

Jsem s dotazem, jaké strany byly zaregistrovány v Blansku pro komunální volby a proč to není nikde zveřejněno. Boskovice již před 3 dny zveřejnily strany i jejich čísla. Mají tam i mnoho dalších věcí aktuálních, v Blansku není nikde nic. Co je to za zase za radniční čachry? Pokud mi hodláte odpovídat za měsíc, jak je Vašim zvykem, nemusíte už odpovídat vůbec.


Michal Záboj, 4. 8. 2022, 13:37

Vážený pane Veselý,

Městský úřad Blansko dodržuje při registraci kandidátních listin do komunálních voleb všechny zákonné lhůty, se kterými Vám doporučujeme se seznámit. Termín pro registraci kandidátních listin do komunálních voleb vyprší v sobotu 6. srpna. O registraci kandidátních listin Městský úřad Blansko rozhodl v pondělí 1. srpna. Rozhodnutí o registraci po jejich doručení zmocněncům stran a hnutí jsou zveřejněná na úřední desce od středy 3. srpna. Losování čísel pro kandidátní listiny se uskuteční v pondělí 8. srpna, tedy až po 6. srpnu, jak ukládá zákon.

V Blansku budou voliči vybírat mezi kandidátkami devíti volebních stran a hnutí. Konkrétně se jedná o tyto subjekty (v abecedním pořadí): ANO 2011, Česká pirátská strana, Česká strana sociálně demokratická, FÓRUM Blansko, KDU-ČSL, Komunistická strana Čech a Moravy, Občanská demokratická strana, SPD a nezávislí pro Blansko a VOLBA PRO BLANSKO S PODPOROU STAROSTŮ A NEZÁVISLÝCH. Složení jednotlivých kandidátek bude zveřejněno na webu Českého statistického úřadu: www.volby.cz.

Město Blansko letos již na konci dubna na svých webových stránkách zveřejnilo sekci Volby 2022, ve které průběžně informuje o přípravě komunálních i senátních voleb: www.blansko.cz/volby. Ještě jednou doporučujeme, abyste se seznámil s informacemi a termíny, které na uvedené adrese najdete. Způsob přípravy voleb a kvalitu zveřejňovaných informací v jiných městech nám nepřísluší hodnotit.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková, tisková mluvčí
odbor vnějších vztahů,
nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  146 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h