Psi na Palavě

vložil Lenka » 10. 10. 2021, 07:47

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda pro zaměstnance Galerie města Blanska neplatí zákaz vodění psů do rekreační oblasti Palava? Veřejně zvou na výlet se psem na Pálavu ( ! ), vyfotí se nejprve přímo pod cedulí zakazující psům vstup (později byla fotka oříznuta),pak na molu,na trávě a nakonec na hrázi u písčité pláže a fotky veřejně sdílejí na fb stránkách galerie aby to každý viděl. Když jsou na to upozorněni, komentář odstraní, fotky ponechají. Doufám, že jim bude jako ostatním vyměřena pokuta!


Pavla Komárková, 15. 10. 2021, 16:24

Vážená paní Lenko,

předáváme omluvu a vysvětlení vedoucí blanenské galerie: Akce, na níž vznikly záběry se psem na přehradě, byla součástí doprovodného programu k aktuální výstavě Zuzany Janečkové. Podstatou této umělecké akce byla výměna tradičních rolí pán versus pes. Tyto role byly dočasně obráceny a umělkyně mapovala cestu, kterou vybíralo zvíře. Autorka do průběhu nijak nezasahovala, ona i ostatní účastníci se soustředili na vůli psa a nechali se jím vést. Samotná akce nebyla prezentována jako "výlet se psem na Palavu", sraz byl sice stanoven v blízkosti přehrady z důvodu snadné lokalizace i pro mimoblanenské, původním záměrem ale nebylo setrvávat v rekreační oblasti, účastníci předpokládali, že pes zamíří spíše do okolních lesů. Nikdo ze zúčastněných si v dané chvíli nebyl vědom toho, že by něco porušoval. Pes byl po čas akce celou dobu na vodítku.
Prezentace na sociálních sítích byla upravena tak, aby nebyla zbytečně provokativní či návodná. S ohledem na to, že akce už proběhla, bylo to to jediné, co mohli zaměstnanci galerie v této věci udělat.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková, tisková mluvčí
odbor vnějších vztahů,
nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  146 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h