Archiv článků
   za měsíc březen 2010

Kategorie: kultura  

 


Herbář fantaskních rostlin

Soutěž a konfrontační přehlídku s názvem Herbář fantaskních rostlin připravuje Galerie města Blanska. Má být tvořena v reálném světě neexistujícími květinami, podobnými jen těm v dětské fantazii. Do soutěže se mohou přihlásit školy, třídy i jednotlivci.


Březen – měsíc čtenářů zakončí knihovna čtením z Bible

Městská knihovna Blansko se připojuje k ostatním knihovnám v naší zemi do celorepublikového čtení z BIBLE 21. STOLETÍ. Přijměte naše pozvání a přijďte předčítat a společně sdílet moudrost knihy v předvelikonočním období. V úterý 30. března 2010 od 10 do 13 hodin do výstavní síně knihovny. Městská knihovna Blansko tak slavnostně zakončuje letošní Březen – měsíc čtenářů.Patricie Fexová – Metafyzička

Ilustrační foto k článku: Patricie Fexová – Metafyzička

Výstava v Blansku představuje malbu i videotvorbu konceptuální malířky Patricie Fexové. Tato umělkyně si opakovaně klade otázky týkající se iluzornosti média malby. Často v ní pracuje se skrytými významy nebo absurdním vtipem. K jejím pozoruhodným malířským sériím z poslední doby patří Kompaktní diskařky (2005–2006) a Data Paintings (2006–2007). Kromě malby se věnuje i objektům, fotografii a videu.


Čtenáři jsou se službami knihovny spokojeni

Ilustrační foto k článku: Čtenáři jsou se službami knihovny spokojeni

V minulém roce se uskutečnil výzkum spokojenosti čtenářů se službami Městské knihovny Blansko. Prováděli ho pracovníci Ekonomicko – správní fakulty MU Brno v rámci širšího výzkumného projektu.


Novinky z knihovny

Knihovna nově nabízí přední zahraniční časopisy. Pokračují také kurzy práce na PC.Jarní kurzy tance

Kulturní středisko města Blanska zahajuje JARNÍ KURZY TANCE.


Maškarní karneval na ZŠ Salmova

Ilustrační foto k článku: Maškarní karneval na ZŠ Salmova

Velký, tlustý, tenký nebo malý při veselém reji masek nikdy nezahálí. 23. 2. uspořádala školní družina při ZŠ a MŠ Blansko Salmova ul. dětský karneval.


Muzeum zpřístupnilo Kroniky města Blanska na internetu

Muzeum Blansko na svých webových stránkách www.muzeum-blansko.cz umístilo pro badatele i laickou veřejnost Kroniky města Blanska z let 1927–1979, zpracované do digitální podoby. Kroniky po roce 1980 jsou prozatím uloženy v archivu Muzea Blansko nebo ve Státním okresním archivu Blansko.


Roman Kopecký se představí v knihovně

Vernisáží výstavy MALBY 09 se v pátek 5. března 2010 v 18 hodin veřejnosti představí výtvarník Roman Kopecký. Kořeny má v Blansku, kde vlastní grafickou dílnu.