Psí chovná stanice v zástavbě

vložil Jiří Břoušek » 5. 2. 2020, 07:48

dobrý den, naši sousedé mají chovnou stanici na psy – v občanské zástavbě. prý to mají schválené . jak je možné, že se při schvalování nikdo neptá na souhlas sousedů? rušení nočního klidu je horší jako od lidí a to nemluvím o chovu slepic, kdy kohout začne kokrhat ve 2 hod v noci- asi mají australského v civilizovaných zemích se prý dotazují sousedů, i když se jedná o 1psa, zda to schvalují dávám námět, aby s tím město něco udělalo v rámci svých vyhlášek


Pavla Komárková, 20. 2. 2020, 07:25

Vážený pane Břoušku,

o chovnou stanici se jedná pouze v případě, že majitel má více než tři chovné feny starší 12 měsíců, v takovém případě se musí registrovat na stránkách Krajské veterinární správy. V opačném případě jde o běžný chov, majitel musí pouze zajistit, že je pes řádně nahlášen, čipován a očkován. Není v kompetenci města nic dalšího požadovat ani předepisovat.

Pokud jde o rušení nočního klidu – obecně se štěkot psa či kokrhání kohouta za rušení nočního klidu nepovažuje. Vyhláškou o rušení nočního klidu tyto situace řešit nelze. V případě, že dochází k obtěžování nad míru nepřiměřenou místním poměrům, lze takovou situaci řešit občanskoprávní cestou přes místně příslušný okresní soud.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková
vedoucí tiskového oddělení
tisková mluvčí
náměstí Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  163 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h