Formuláře v digitální podobě – špatné nastavení

vložil Ing. Erik Volf » 12. 2. 2020, 07:54

Dobrý den, jsem stavební inženýr a využívám formuláře pro podání žádostí, především o vyjádření a podání, hlavně na stavební úřad životní prostředí – nově vytvořené formuláře nelze editovat při stažení blanketu do počítače, a nelze tak využít možnosti opakujících se vstupních údajů (např. stále se opakující kontaktní údaje pro zastoupení – plnou moc, atd.), čímž je znemožněna výhoda těchto formulářů!!! Vyřešila by to možnost editace ve všech stažených .pdf souborech? Děkuji za řešení. E. Volf


Pavla Komárková, 19. 2. 2020, 07:51

Vážený pane Volfe,

tyto formuláře jsou koncipovány pro online vyplňování, jejich stažení a vyplnění offline tato technologie neumožňuje. Nechceme, aby mezi lidmi kolovaly různé verze formuláře v případě jeho změny, takto je zaručeno, že na stránkách vždy vyplňujete aktuální verzi formuláře.
Plánujeme však zprovoznit uživatelskou registraci na portál, kdy bude po přihlášení možné si zde formulář uložit. Na základě registračních údajů tak bude formulář pro opakované použití částečně předvyplněn a u vybraných formulářů bude možnost automatického odeslání na úřad. Registrace bude dobrovolná, neregistrovaní uživatelé budou mít dále k dispozici verzi, která je nyní online.

Obecně ale už nyní platí, že si každý může vyplněný či nevyplněný formulář uložit jako pdf soubor na vlastní PC a ten pak s pomocí vhodného programu editovat. Toto ale není námi oficiálně podporovaný a doporučovaný způsob, chceme se vyhnout podání na starém formuláři a jejich následným odmítáním nebo vracením. Takový postup totiž přidá práci nejen nám, ale vzbudí to i nevoli u občanů, což nechceme. 

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková
vedoucí tiskového oddělení
tisková mluvčí
náměstí Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  163 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h