Archiv článků
   v roce 2010

Kategorie: sport  

 
Judo – překonaná očekávání

Na Mistrovství ČR dorostenců a dorostenek jsme měli horkou kandidátku na medaili. O tom, že se Nele Tihelkové podaří ji získat jsme nepochybovali.


Cenná mezinárodní umístění pro blanenský Aerobic team

Listopad byl pro náš tým měsícem mezinárodních soutěží v aerobiku. Děvčata AEROBIC TEAM OREL BLANSKO se podívala za hranice a to hned dvakrát za jeden měsíc. Mezitím zabodovala i na soutěži Aerobic Master Clase a Děti fitness. Celkem si odnesly devět bronzových medailí a jednu zlatou.


Nominujte nejlepší sportovce

Zvolte nejlepší sportovce města Blanska za rok 2010. Nominovat můžete jednotlivce, kolektivy a trenérské osobnosti. Formuláře k tomu jsou připojeny v článku.Podzimní sezonu zakončí turnaj v halové kopané

FK Apos Blansko ve spolupráci s Městem Blansko a TJ ČKD Blansko pořádá Mezinárodní turnaj mužů v halové kopané – 13. ročník Memoriálu Dana Němce.


Festival filmů, setkání a dobrodružství Rajbas Outdoor Kotlík 2010

O víkendu 19.–21. listopadu se do Blanska opět sjedou dobrodruzi z celé republiky. Koná se zde 12. ročník festivalu filmů, setkání a dobrodružství RAJBAS OUTDOOR KOTLÍK a 11. ročník soutěže neprofesionálních filmu OKEM DOBRODRUHA.


Outdoorový závod nejen pro děti se vydařil

Občanské sdružení Streetlife letos poprvé uspořádalo Outdoorový závod nejen pro děti. Hned napoprvé přišlo asi padesát lidí.Blanenští jezdci uspěli v Trenčíně

O prvním říjnovém víkendu probíhalo na asfaltové XRAY FACTORY dráze v Trenčíně velké GRAND FINÁLE XRAY CHALLENGE 2010. Blanenští jezdci zde měli zástupce hned v několika kategoriích.


Aerobik: Výsledky 3. kola Poháru federací

Blanenská hala ASK byla od pátku až do sobotního večera naplněna Gymnastickým aerobikem, Team aerobikem a Step aerobikem. Závod 3. kolo poháru federací se v Blansku uskutečnil poprvé.


Blanenská přípravka osmá

Velké finále turnaje E.ON JUNIOR CUP 2010, který je určen pro hráče narozené po 1. 1. 2000, se konalo ve Starém Městě u Uh. Hradiště. Zde se utkaly nejlepší týmy regionálních kol nejen o absolutní vítězství v poháru E.ON ČR Junior Cup 2010, ale především o možnost reprezentovat Českou republiku na mezinárodním halovém turnaji v německém Gilchingu.


Úspěch blanenských jachtařů

Podařil se v Tovačově na hladině místní štěrkovny. TJ Sokol Tovačov pořádal již tradiční Podzimní sokolskou regatu.


Sportovní víkend partnerských měst

Poslední červnový víkend přivítalo město Blansko hned několik vzácných návštěv. Ti, kteří poslední červnovou sobotu navštívili stadion ASK, měli možnost zhlédnout fotbalové utkání s polskou a basketbalové utkání s francouzskou účastí.


Kakáč porazil Koláře

Nominace na Mistrovství světa v biketrialu byla v rámci 5. závodu seriálu Vema Mistrovství ČR uzavřena v sobotu 19. 6. v Blansku. Trochu netradičně se jel tento závod v trialparku na sportovním ostrově L. Daňka neboť příroda si usmyslela, že udělá změnu a po bouřce se silným větrem nás do lesa nepustila.


FK Apos Blansko má nové vedení

Spekulace o konci či pokračování fotbalu v Blansku ukončila valná hromada občanského sdružení konaná v neděli 13. června.


Červnový závod jachtařů

Modré nebe, horko, čistá a teplá voda v jedovnickém rybníku uvítaly v sobotu 12. června malé jachtaře z celé Moravy.


Mladí fotbalisté odehráli úspěšnou sezonu

Uplynulá fotbalová sezona byla pro hráče přípravky týmu FK APOS Blansko pod vedením trenérů Zdeňka Veselého, Pepy Prudila a Luboše Šustra mimořádně úspěšná, když v okresních soutěžích dokázalo toto družstvo po podzimu zvítězit a probojovat se do jarní finálové skupiny okresu Blansko, ve které kluci předváděli pěkný a oku lahodící fotbal.


Žáci ZŠ T. G. M. na fotbalovém turnaji v Rakousku

Ve dnech 30. 4. a 1. 5. 2010 vyrazilo dvanáct žáků 3. a 4. tříd ZŠ T. G. M. Blansko na mezinárodní turnaj v kopané, který se konal v Rakousku v malém městečku Oberschützen, asi sto kilometrů za Vídní na cestě do Grazu.


Pódiovky v Blansku s rekordní účastí

Regionálním centrum České asociace sportu pro všechny v Blansku pořádalo tradiční májovou soutěž v pohybových kladbách.


Na minigolf již o tomto víkendu

Minigolf v Rekreační oblasti Palava tradičně zahajuje 30. dubna. Letos bude tento den otevřeno od 13.00 do 21.00 hodin.


Atleti vyměnili tretry za běžky

Atletická zimní příprava je velmi náročná. V případě atletů ze ZŠ Dvorské je zaměřena převážně na rozvoj rychlostně-silových schopností, obratnosti a na trénink skoku vysokého. Jinak řečeno jde o velké množství hodin strávených intenzivním posilováním v tělocvičně.O víkendu spustí vlek na Hořicích

DOPLNĚNO (5.2.2010). Od pátku 29. 1. bude v provozu vlek na Hořicích, slibuje zástupce Sokola Blansko Petr Kolář.Poštěpánské sportování

V neděli 27.12.2009 se ve sportovní hale TJ ČKD Blansko konal již 11. ročník tradičního turnaje volejbalových smíšených družstev, který uspořádal volejbalový oddíl TJ ČKD Blansko.