Archiv článků
   za měsíc říjen 2016

Kategorie: sport

A-tým Olympie Blansko získal stříbrné medaile v 1. lize

Ilustrační foto k článku: A-tým Olympie Blansko získal stříbrné medaile v 1. lize

V uplynulém víkendu se odehrála finálová série utkání play-off 1. ligy, druhé nejvyšší baseballové soutěže v ČR. Mezi finálové týmy, které se utkaly o pohár pro vítěze, se probojovala po kvalitních výkonech v úspěšně odehrané sezoně také Olympia Blansko.

Z redakční pošty: Vydařená minivolejbalová neděle

Ilustrační foto k článku: Z redakční pošty: Vydařená minivolejbalová neděle

V neděli 16. října se uskutečnil úvodní kvalifikační turnaj Barevného jihomoravského minivolejbalu mladšího žactva. Jako již tradičně, vzhledem k obrovskému počtu týmů, se konal v městské sportovní hale KP Brno. Byl určen pro všechny kategorie, tzn. pro mladší žactvo od 6 do 13 roků.

Z redakční pošty: Olympia Blansko postupuje do finále play off první ligy

Ilustrační foto k článku: Z redakční pošty: Olympia Blansko postupuje do finále play off první ligy

V neděli 9. září začala v Blansku v pravé poledne odveta semifinále play-off 1. ligy mezi Olympií Blansko a Bleskem Jablonec. Olympia dotahovala manko ze sobotní porážky v Jablonci, a pokud chtěla postoupit, musela si vítězstvím v prvním zápase vynutit prodloužení série o třetí utkání a následně i v tomto rozhodujícím zápase přehrát soupeře.

Běžci z Blanska slavili úspěch v polské Legnici

Ilustrační foto k článku: Běžci z Blanska slavili úspěch v polské Legnici

Na Půlmaratonu v Legnici, který se uskutečnil 2. října v místním městském parku, byli mezi 451 registrovanými účastníky i čtyři běžci z Blanska. Ačkoli start na tomto závodě byl pro Blanenské premiérou, dosáhli vynikajících výsledků. Tři z nich si dokonce zaběhli osobní rekord.

Fotbalisté dostali nové hřiště s umělým povrchem

Ilustrační foto k článku: Fotbalisté dostali nové hřiště s umělým povrchem

Nové fotbalové hřiště s umělým povrchem na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku předali dnes do užívání klubům zástupci vedení města Blanska a zhotovitele.

Ilustrační foto k článku: Z redakční pošty: V turnaji Final Four ČBP 2016 skončil A tým Olympie na 4. místě

Od pátku do neděle se v Blansku odehrával závěrečný turnaj ČBP Final Four za účasti mistrovských Draků, jejich finálového soupeře z letošního play-off a obhájce vítězství ČBP Kotlářky, extraligových Eagles a domácí pořádající Olympie, která si letos vybojovala právo startovat v příštím ročníku extraligy. Překvapivým vítězem finálového turnaje se stali pražští Eagles, kteří zaskočili oba favorizované týmy.

Z redakční pošty: Rybářské závody dětí

Ilustrační foto k článku: Z redakční pošty: Rybářské závody dětí

Každým rokem ve státní svátek 28. září pořádá rybářský spolek v Blansku tradiční rybářské závody – rozloučení s létem. I letos tomu nebylo jinak. Od časných ranních hodin se tak sjížděli mladí rybáři v doprovodu rodičů na rybník Sloupečník v Blansku.

Pozvánka na slavnostní otevření fotbalového hřiště s umělým povrchem

Ilustrační foto k článku: Pozvánka na slavnostní otevření fotbalového hřiště s umělým povrchem

Tolik očekávané hřiště s umělou trávou bude slavnostně předáno do užívání ve středu 5. října v 15 hodin ve sportovním areálu ASK na Mlýnské ulici. Kvalitu umělého trávníku záhy prověří starší žáci Výběru okresu Blansko, kteří se postaví proti mužstvu FC Zbrojovka Brno. Chybět nebudou ani zasloužilí sportovci z bývalých oddílů Metry Blansko a ČKD Blansko.