Rozbagrované Podlesí

vložil Zbyněk Dvořáček » 16. 1. 2020, 12:26

Dobrý den. Chci se zeptat co vzniká za prasárnu v horní části Podlesí? Likvidace chodníků bagrama a rozježděné od bagru,..Do dnešního dne zde nemá město dořešen vyčnívající kanál na dětském hřišti za téměř tři roky a pouští se do dalších věcí..nejen na Podlesí. Zde hrozí dětem vážný úraz. Přechod pro chodce z horní části (49°21'34.352"N, 16°39'42.907"E) taktéž není vůbec řešen jak již bylo dříve zmíněno, pro bezpečnější průchod přes frekventovanou silnici.Předem děkuji za odpověďi pane starosto


Pavla Komárková, 17. 1. 2020, 15:27

Vážený pane Dvořáčku,

na základě podnětů od obyvatel domu na ulici Podlesí č. 13 a v souladu s plánem předláždění chodníků pro tento rok, jsme díky letošní mírné zimě v těchto dnech již zahájili předláždění chodníků v okolí tohoto i sousedního domu. Chodníky, které jsou na celém Podlesí v dost nevyhovujícím stavu, se dočkají postupně kompletního předláždění a výměny obrub, odstraněny budou také nepoužívané kovové konstrukce sloužící v minulosti k věšení prádla i prvky určené ke klepání koberců, které jsou značně zkorodované a též nebezpečné. V těchto místech se ponechá travnatá plocha a po dohodě s obyvateli domu zde budou vysazeny keře nebo stromy. Předláždění se dočká i prostor mezi borovicemi, kde je současná dlažba značně zdeformovaná kořenovým systémem a obruby jsou rozpraskané nebo již úplně chybí. Nevyhovující polorozpadlé pískoviště nahradíme po dohodě se zdejšími obyvateli vhodným herním prvkem pro děti, který bude zakomponovaný v travnatém pásu. Po ukončení prací budou travnaté plochy samozřejmě opět uvedeny do původního stavu a na jaro osety travním semenem.

Chodníky v této části města jsou ve velmi špatném stavu, po léta nebyly opravovány a zub času se na nich významně podepsal, některé úplně zmizely pod nánosy hlíny či mechu. Je tedy nutné postupně tyto chodníky předláždit tak, jako se nyní předlážďují chodníky například u bytových domů na ulici Salmova. Nové schůdné chodníky zajistí lepší dostupnost nejen pro pěší, ale třeba i pro maminky s kočárky. Hotovo by mělo být v závislosti na počasí v řádu několika dní. Věříme, že dočasné omezení bude pro všechny obyvatele sídliště zvládnutelné.

ing. Jiří Crha, starosta Blanska

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková
vedoucí tiskového oddělení
tisková mluvčí
náměstí Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  163 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h