Podlesí – kanál na dětském hřišti po xxx-té

vložil Zbyněk Dvořáček » 20. 1. 2020, 12:45

Dobrý den. Pane Štefane vypadá to, že co rok to jiná odpověď. Trošku to opět připomíná Kocourkov. Nemyslíte to snad vážně, že je za tím "vzhled letitého poklopu" I o krásný, týden starý poklop (třeba i ze zlata) se může vážně zranit a zabít kdokoliv. 14.06.2017, 12:52 jste uznal nebezpečnost ještě před otevřením hřiště a zvažoval zakrytí pryží jakožto součást nějakého prvku. 03.04.2019, 09:06 pan Požár zmiňoval mechanizaci co by zničila povrch. Nevím jakou myslel. Asi krumpáč a možná sbíječku? či jeřáb u garáží který by usadil zmíněnou zákrytovou desku.Povrchu by se to téměř nedotklo.Zakomponováním do prvku by to šlo také vyřešit a údržbě by to také nebránilo když by se ukotvil např. pomocí šroubů.Pokud by pak případným údržbářům spíše nedělalo problém povolení např. dvou matek pro jeho demontáž. 17.01.2020, 18:18 píšete, že je vše v pořádku a vyčnívající kánál cca 17 cm nad terénem nedaleko hracích prvků nikomu asi neublíží při dopadu. Budu doufat, že se nikomu nic nestane při pohybu dětí po celém dětském hřišti, které je k tomu určené. V opačném případě asi víte jak to dopadne. Pane starosto můžete prosím s tím už něco udělat a dohlédnout na to?? Jak vidíte řeší se to již několikátý rok a pan Šetefan to asi "řádně" vyřešit odmítá. Předem moc děkuji za kladné řešení pane starosto a pane Štefane.


Pavla Komárková, 23. 1. 2020, 09:21

Vážený pane Dvořáčku,

v travnatých plochách se dle normy osazují poklopy vyvýšené, je to kvůli strojní údržbě zeleně. Ve vámi zmiňovaném případě na Podlesí lze za nevhodné považovat reliéfní provedení poklopu, který je žebrovaný. Vodárenská akciová společnost slíbila, že tento vymění za nežebrovaný s rovnou plochou.

Jak jsem zmínil v odpovědi před několika dny, předmětný kanál není součástí dětského hřiště a jednotlivé herní prvky mají vymezeny své dopadové plochy, do kterých kanál nezasahuje. Na hřiště samotné se dělá každoroční revize, která posuzuje bezpečnost prvků, ani v té se zmínka o tom, že by byl poklop nebezpečný pro hrající si děti, nikdy neobjevila. 

Ing. Marek Štefan, vedoucí odboru investičního a územního rozvoje

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková
vedoucí tiskového oddělení
tisková mluvčí
náměstí Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  163 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h