Archiv článků
   za měsíc červen 2012

Kategorie: ostatní  

 


Den s policií – v Blansku letos již pošesté

20. 6. 2012 se na hřišti ASK odehrál již šestý blanenský Den s policií, i tentokrát pořádaný krajským velitelstvím Policie ČR u příležitosti výročí založení Policie České republiky 21. 6. 1991.


Zubní pohotovost ve 2. pololetí 2012

Zubní pohotovost je sloužena od 8:00 do 12:00 h. Mimo níže uvedené termíny pak v Úrazové nemocnici Brno, Ponávka 6, tel. 545 538 111 ve všední dny od 17:00 do 7:00 h, o sobotách, nedělích a svátcích nepřetržitě.


Blanenská čistírna odpadních vod se poprvé otevřela veřejnosti

Ilustrační foto k článku: Blanenská čistírna odpadních vod se poprvé otevřela veřejnosti

Počasí výletu zrovna nepřeje. Od rána poprchává a když sedám do auta s vědomím, že mě čeká návštěva čističky, vidím to vysloveně bledě. Nicméně vyrážím udaným směrem – kamsi na staré Blansko a prý „pořád nahoru“.


Městská policie Blansko slaví 20 let

Ilustrační foto k článku: Městská policie Blansko slaví 20 let

Historie městské police v Blansku se začala psát 16. června 1992, kdy Městské zastupitelstvo Blansko na svém zasedání schválilo obecně závaznou vyhlášku č. 5/92, kterou se zřizuje Městská policie Blansko.


Blanenská charita pomáhá již 20 let

Ilustrační foto k článku: Blanenská charita pomáhá již 20 let

Charita Blansko jako regionální zařízení vznikla 1. prosince 1992. Letos slaví 20 let a během celého roku představuje svoji činnost při různých akcích. O historii charity na Blanensku i její dosavadní činnosti si povídám s její ředitelkou Janou Sedlákovou.


Archiv jako křižovatka minulosti a budoucnosti

Ilustrační foto k článku: Archiv jako křižovatka minulosti a budoucnosti

Mezinárodní den archivů připadá na 9. 6. Je to den, kdy je veřejnosti na celém světě připomínán význam a důležitost archivů pro společnost. Archivy zvou zájemce k návštěvě, aby je seznámily s archivní činností, ukázaly jim své historické bohatství uložené v písemnostech a představily široké možnosti využívání archiválií.Nemocnice Blansko „bojovala“ za zdravá prsa

Ilustrační foto k článku: Nemocnice Blansko „bojovala“ za zdravá prsa

Díky lidské solidaritě se každoročně koná růžový Avon Pochod, kterého se účastní miliony lidí ve více než 50 zemích světa na důkaz podpory ženám s rakovinou prsu. Letos se uskuteční 12. ročník v sobotu 9.6.2012 opět v Praze. Nemocnice Blansko pod záštitou Města Blanska v úterý 5.6.2012 podpořila právě tento projekt.


Aquapark otvírá své brány od soboty 16. června

Od soboty 16. června zahajuje letošní sezona aquaparku. Otevřeno bude od 9:00 do 20:00 hodin. Otvírací hodiny v červnu + září jsou po-pá 12:00-20:00; so, ne 9:00-20:00 hodin. O prázdninových měsících červenec-srpen pak denně 9:00-20:00 hodin. V případě nepříznivého počasí je aquapark uzavřen!Salmovka oslavila třicátiny

Ilustrační foto k článku: Salmovka oslavila třicátiny

Letos oslavím své 30. narozeniny. Jsem už celkem stará škola, ale v Blansku jsem nejmladší, což mě těší. Těmito slovy začíná slohová práce osmačky Dominky Pernicové na téma „Já, škola“.


Uzavírka chodníku v Sloupečníku

Ilustrační foto k článku: Uzavírka chodníku v Sloupečníku

Z důvodu provádění výkopových prací pro uložení přeložky zemního kabelového vedení NN + VO je úplně uzavřen spojovací chodník ze Sloupečníku ke Zborovcím.


Žáci vytvořili 3D modely svých škol

Ilustrační foto k článku: Žáci vytvořili 3D modely svých škol

29. 5. 2012 byla na blanenské radnici za přítomnosti starosty města Ing Lubomíra Toufara slavnostně předána ocenění vítězům žákovské soutěže ve tvorbě 3 D modelů.


„Univerzita“ potřetí, tentokrát s angličtinou

Pilotní projekt Městské knihovny Blansko „Blanenská univerzita (nejen) pro seniory“ končí svůj druhý ročník (slavnostní předání Osvědčení o absolvování proběhne 13.06.2012) a plynule zahajuje nábor zájemců do třetího ročníku, který odstartuje v září 2012 a potrvá do června 2013.


Firemní školka potřebuje stabilní prostředí

Mezi blanenskými mateřskými školami vítajícími k zápisu budoucí žáčky překvapivě chyběla plánovaná firemní školka blanenské nemocnice. Zařízení, které mělo nabídnout místa pro dalších 25 dětí, letos otevřeno nebude. O důvodech a další perspektivě firemní školky jsem hovořila o ředitelkou blanenské nemocnice MUDr. Vladimírou Danihelkovou, MBA.


Blansko řeší problém s lidmi bez přístřeší

Ilustrační foto k článku: Blansko řeší problém s lidmi bez přístřeší

Snad každé větší město má své místo, kam se stahují lidé označování za „živly“. Parčík za nádražím, opuštěnou zahrádkářskou kolonii či garáže na periferii poskytující útočiště lidem bez domova.


Vyberte nejlepší návrh na oživení nábřeží Svitavy

Ilustrační foto k článku: Vyberte nejlepší návrh na oživení nábřeží Svitavy

Dne 31. května proběhlo hodnocení soutěžních návrhů na Oživení blanenského nábřeží Svitavy. Soutěž pro studenty vysokých architektonických a zahradnických škol vyhlásilo Město Blansko v únoru 2012.


Energetické centrum Sportovního ostrova

Ilustrační foto k článku: Energetické centrum Sportovního ostrova

V kotelně krytých lázní bylo vybudováno zařízení, které vyrábí teplo a elektrickou energii pro téměř všechny objekty v areálu Sportovního ostrova Ludvíka Daňka.


Nežij vteřinou: Motorkáři se sjedou již popáté

Již popáté mají milovníci jízdy v jedné stopě možnost vypravit se na v Česku ojedinělou preventivní akci známou jako Nežij vteřinou, kterou pořádají blanenští policisté. Jejím cílem je upozornit řidiče motocyklů na řadu rizik, s nimiž se na silnicích mohou setkat, a zmírnit tak následky dopravních nehod.


Nábřeží Svitavy – nejlepší návrhy studentů vystaví Galerie

Uzávěrka soutěže, kterou Město Blansko vyhlásilo, byla stanovena na 25. 5. 2012. Studenti architektury mohli do tohoto dne odevzdávat své návrhy na radnici města Blanska. Následně byly návrhy instalovány v Galerii města Blanska a 31. 5. budou hodnoceny odbornou komisí.