Archiv článků
   za měsíc říjen 2003

Kategorie: ostatní  

 


Blanenské gymnázium informuje

Gymnázium Blansko patří neodmyslitelně do systému středních škol našeho okresu. V letošním roce opustilo školu 64 čerstvých absolventů. Kromě jednoho se všichni přihlásili na některou z vysokých škol a 46 jich bylo přijato. Pro školní rok 2004/2005 připravuje blanenské Gymnázium kvalitní a rozmanité studium pro další absolventy základních škol.


22. ročník pohádkového pochodu

Jste-li příznivci turistiky nebo jen milujete pohádky a dobrodružství, zaškrtněte si v kalendáři datum 8. listopadu. Je to sobota a bude se konat další ročník známého Pochodu podzimním lesem. Startuje se opět z vestibulu školy na ul. Dvorská, a to průběžně od 16.30 do 17.30 hodin.


„PARAGRAFÍK“ postiženým poradí

Zdravotně postiženým klientům někdy chybí podstatné informace a nevědí, kde je získávat. Jednou z možností je poradna „Paragrafík“ a především její bezplatná linka.


Dostali jste do schránky Zpravodaj Plus?

Zpravodaj Plus je distribuován do všech schránek domácností v Blansku a přilehlých obcích. Žádáme vás touto cestou o pomoc při kontrole roznosu zpravodaje. Pokud bydlíte v regionu, kam je Zpravodaj Plus roznášen (je rozepsáno u formuláře) a neobdrželi jste doposud říjnové číslo, vyplňte, prosím, formulář „Doručování Zpravodaje Plus“. Veškeré připomínky s Českou poštou průběžně řešíme a snažíme se, aby roznáška byla co nejkvalitnější a nejúplnější. Děkujeme za vaši pomoc.


Den zdraví s VZP ČR

Všeobecná zdravotní pojišťovna Blansko pořádá v sobotu 25. října DEN ZDRAVÍ S VZP ČR. Program...


Chodník mezi Písečnou a „bytovkami“

Ilustrační foto k článku: Chodník mezi Písečnou a  „bytovkami“

Toužebně očekávané propojení „bytovek“ se sídlištěm Písečná pomocí solidního chodníku a ne jen blátivé cesty je již realitou.


Chráněné bydlení Velan využívá sedm klientů

Ilustrační foto k článku: Chráněné bydlení Velan využívá sedm klientů

Dne 25. září 2003 bylo v Blansku Klepačově slavnostně otevřeno Centrum VELAN. Jedná se o zařízení, které poskytuje sociální službu chráněného bydlení pro naše spoluobčany s mentálním postižením.


Pozvánka na exkurzi na Ostrovskou plošinu

Správa CHKO Moravský kras, konkrétně Ing. Jozef Jančo, povede v sobotu 11. 10. exkurzi tématicky zaměřenou na zemědělství a agroenviromentální programy v krasové krajině.
Na programu jsou ponory Stará a Nová Rasovna, jeskyně Lidomorna, holštejnský hrad, krasové jevy na Ostrovské plošině, Helišova skála, kozí farma v Šošůvce, Sloupsko-šošůvské jeskyně a krasové jevy v okolí Sloupu.Podzimní vakcinace lišek proti vzteklině 27. 9. – 5. 10. 2003

Krajská veterinární správa pro Jihomoravský kraj — inspektorát Blansko oznamuje všem občanům a uživatelům honiteb v okrese Blansko, že bude na celém okrese provedena orální vakcinace lišek proti vzteklině. Kladení vakcíny bude provedeno letecky.


Blanenská objížďka – kritická místa

Ilustrační foto k článku: Blanenská objížďka – kritická místa

Objízdná trasa po Blansku by měla být už pro všechny zažitá. Zdá se, že pro některé však natolik, že nedodržují stanovené značení a jezdí, kudy potřebují. To je sice v posledních dnech docela pod dozorem, takže se to nemusí vůbec vyplatit, ale je určitě dobré vědět, kde si dávat pozor...