Archiv článků
   v roce 2005

Kategorie: cestovní ruch  

 


Blansko na veletrhu MADI travel Market 2005

Ilustrační foto k článku: Blansko na veletrhu MADI travel Market 2005

Město Blansko se prezentovalo na 12. Mezinárodním odborném veletrhu cestovního ruchu a hotelnictví v rámci tzv. Workshopu regionů, který proběhl dne 9. 11. 2005 ve veletržním areálu PVA v Praze Letňanech.


Harmonogram přistavení velkokapacitních kontejnerů v listopadu

Harmonogram stanovišť velkokapacitních kontejnerů v Blansku na měsíc listopad 2005. Do VOK je zakázáno ukládat nebezpečné odpady, stavební suť a směsný komunální odpad. Kontejnery budou na stanovištích dle harmonogramu přistaveny od 16.00 do 18.00 hodin. V případě naplnění budou odvezeny dříve.


Navštěvu prezidenta Beneše bude připomínat pamětní deska

Ilustrační foto k článku: Navštěvu prezidenta Beneše bude připomínat pamětní deska

V letošním roce si připomínáme nejen 100. výročí povýšení Blanska na město, ale také 60. výročí konce 2. světové války a návštěvy prezidenta Edvarda Beneše v Blansku v květnu 1945. Prezident Beneš s manželkou Hanou se tu tehdy zastavil během svého návratu z exilu do vlasti, aby se odtud následně vydal, jen pro tuto slavnostní příležitost vypraveným, zvláštním vlakem č. 11 554, jehož součástí byl i legendární tmavomodrý salonní vůz, vyrobený původně pro T. G. Masaryka, na cestu do právě osvobozené Prahy.


Prázdniny pohledem městské policie: přestupků ubylo

Prázdninové měsíce, červenec a srpen, jsou pro většinu lidí především měsíce aktivního či pasivního odpočinku od celoročního pracovního shonu. Pro policisty to však bývá období, které přináší specifické problémy v oblasti veřejného pořádku a bezpečnosti související se zvýšeným pohybem osob ve městě, v rekreačních a turisticky zajímavých oblastech.


60. výročí osvobození připomene výstava i film

Ilustrační foto k článku: 60. výročí osvobození připomene výstava i film

Město Blansko, Český svaz bojovníků za svobodu a Vojenské sdružení rehabilitovaných uspořádají v neděli 8. května 2005 v 10.00 hodin u památníku Rudoarmějce VZPOMÍNKOVÝ AKT K 60. VÝROČÍ DNE VÍTĚZSTVÍ. Kromě standardního programu se při této události uskuteční vernisáž výstavy v muzeu a zdarma promítání filmu v kině.


Města Blansko a Vyškov otevřou společnou cyklostezku

Ilustrační foto k článku: Města Blansko a Vyškov otevřou společnou cyklostezku

Cyklistická trasa s názvem Srdcem jižní Moravy je společným projektem obou měst. Vedena je nejkrásnějšími místy v okolí obou okresních měst, která spojuje. Slavnostní otevření za účasti zástupců z Blanska i Vyškova se uskuteční v sobotu 7. 5. ve 12.00 hodin v autokempu Olšovec v Jedovnicích.


Rekonstrukce ulice Rožmitálovy přinesla na světlo jedinečný historický nález

Ilustrační foto k článku: Rekonstrukce ulice Rožmitálovy přinesla na světlo jedinečný historický nález

Při výkopových pracích v Blansku na ulici Rožmitálova byla dnes objevena časovaná bomba. Nešlo však o žádný nález z válečných let, nýbrž o skříňku s rukopisnou pozůstalostí osobnosti vpravdě evropského formátu, která byla snad největším blanenským rodákem v dějinách a která je dnes přesto neprávem zapomenuta.


Pozvánka na veletrh cestovního ruchu

Jako každý rok i letos se město Blansko zúčastní veletrhu cestovního ruchu Regiontour 2005 v rámci společné expozice Jihomoravského kraje. Veletrh proběhne na Brněnském výstavišti v pavilonu B ve dnech 13. až 16. ledna 2005.