Archiv článků
   v roce 2012

Kategorie: cestovní ruch  

 Blansko vstoupí do Burčákové Unie

Burčáková Unie je recesistický státní útvar, který vznikl v Hustopečích a každoročně se připomíná světu první říjnový víkend na Burčákových slavnostech.


Na Martina k Poledníku

Věž kostela sv. Martina je vidět snad z celého města. Jaký je pohled opačný, totiž z věže na město, to ví zatím jen pár vyvolených, kteří se na věž dostali při výjimečných příležitostech.


Nový propagační film představí Blansko

Krásy města Blanska bude už od září propagovat krátký film, jenž ve spolupráci s firmou Aspida vznikl v červnu letošního roku.


Průvodcovská služba poprvé v Blansku

Blanenská informační kancelář Blanka ve spolupráci s Galerií Ve Věži nově zavádí pro turistickou sezonu 2012 komentované prohlídky města Blanska s průvodcem.


Blanenská IT firma expanduje do oblasti cestovního ruchu

Firma FPO, s. r. o., která již druhým rokem provozuje půjčovnu vozítek Segway u Kateřinské jeskyně, se rozhodla své aktivity zaměřené na cestovní ruch rozšířit, a to způsobem více než velkorysým.


Fenomén princezna

Princezna. Snad každá holčička v životě projde obdobím, kdy je fascinována princeznovstvím se všemi příslušnými atributy – mládí, krása, vznešenost, dlouhé šaty, dlouhé vlasy, korunka.


Blansko je královstvím českého streetballu

V neděli 27. května 2012 se na multifunkčním hřišti při ZŠ Dvorská konal blanenský streetballový turnaj STREET4STREET. Turnaj se v Blansku koná již od roku 1999 a je nejdéle souvisle pořádaným streetballovým turnajem v republice.Cyklobusy na Blanensku v turistické sezoně 2012

Vzhledem k rostoucímu zájmu o cykloturistiku bude v rámci integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje cca od poloviny měsíce dubna 2012 zahájena na autobusové lince č. 729 231 jedoucí po trase Blansko – Jedovnice – Kotvrdovice- Senetářov – Lipovec- Studnice speciální přeprava tzv. cyklobusy.


Do Krasu zas Krasobusem!

I v letošním roce bude v provozu turistická linka Blansko – Skalní mlýn. Na cestující však čeká několik novinek.


Rekordní aprílová neděle: Máme o kolečko víc!

Přes pět stovek turistů z Blanenska, Boskovicka a Brněnska dorazilo na tradiční recesistické zahájení turistické sezony v regionu Moravský kras a okolí. A vytvořili nový rekord!


Aprílové zahájení turistické sezony 2012 aneb Kdo má o kolečko víc, šlape z Blanska, z Boskovic!

Slavnostní zahájení turistické sezony v destinaci Moravský kras a okolí není třeba čtenářům dlouze představovat. Již tradičně je mají první dubnovou neděli ve své režii města Blansko, Boskovice a spolu s nimi Pivovar Černá Hora, na jehož nádvoří vždy celá akce vyvrcholí. Její téma se každý rok mění, ale pokaždé se odehrává ve znamení pohodové jarní nálady, dobrého jídla a pití, country muziky.... a taky pořádné porce recese. Ani letošní ročník, který proběhne v neděli 1. dubna 2012 nechce a vzhledem k datu ani nemůže být výjimkou.