Archiv článků
   za měsíc srpen 2019

Kategorie: ostatní  

 


Nový přístřešek na zastávce u Lesního města v Češkovicích

Ilustrační foto k článku: Nový přístřešek na zastávce u Lesního města v Češkovicích

Od začátku září mají nejen obyvatelé takzvaného Lesního města, ale i ostatní cestující k dispozici nový přístřešek na autobusové zastávce Blansko-Češkovice, chatová oblast. Finální úpravy zastávky se dělaly ke konci srpna.


Zubní pohotovost v září 2019

Služba je poskytována od 08:00 do 13:00 hodin. Mimo výše uvedenou dobu je zajištěna v Brně na adrese Úrazová nemocnice, Ponávka 6, tel. 545 538 111. Úrazová nemocnice službu zajišťuje ve všední dny od 18:00 hodin do 24:00 hodin. O sobotách, nedělích a svátcích od 08:00 do 20:00 hodin.


Část Rodkovského ulice je jednosměrná

Ilustrační foto k článku: Část Rodkovského ulice je jednosměrná

Odbor komunální údržby upozorňuje řidiče, že od srpna je jednosměrná část Rodkovského ulice, a to úsek ve směru od křižovatky s ulicí Boženy Němcové po křižovatku se Sadovou ulicí.Fotosoutěž se Zpravodajem

Ilustrační foto k článku: Fotosoutěž se Zpravodajem

Redakce Zpravodaje města Blanska si pro vás ve spolupráci se společností Megapixel připravila fotosoutěž o hodnotné ceny, jako například poukazy na služby od společnosti Megapixel, či věcné předměty města Blanska.


Projekt Zvládneme to pokračuje na Blanensku dalšími aktivitami

Projekt „Zvládneme to“ je zaměřený na mladé lidi ve věku 15-25 let s psychickými problémy, kteří bydlí na území MAS Moravský kras. V rámci projektu podpoříme mladé lidi při zvládání psychických potíží, aby se udrželi ve vzdělávacím procesu, případně jim pomůžeme při přechodu do zaměstnání.


Prázdniny zakončí benefiční koncert Jedeme v tom s vámi

Poslední prázdninová sobota 31. srpna bude odpoledne na Poduklí patřit benefičnímu koncertu Jedeme v tom s vámi na podporu Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Kapela ReGen začne hrát v 15 hodin a jedním z partnerů koncertu je město Blansko.


Školáci se můžou těšit na nové učebny

Ilustrační foto k článku: Školáci se můžou těšit na nové učebny

Školní prázdniny jsou pro školy tradičně obdobím, kdy v nich probíhají rekonstrukce, opravy a budování nových moderních učeben. I když se stavební firmy snaží většinu prací stihnout dokončit do konce srpna, u některých projektů je jejich realizace přece jen časově náročnější. Odbor školství proto žádá veřejnost a rodiče o strpení, pokud se některé práce protáhnou, protože ve výsledku se budou děti a učitelé těšit z nových moderních učeben.


Městský klub důchodců od září seniorům nabídne rozšířené služby

Ilustrační foto k článku: Městský klub důchodců od září seniorům nabídne rozšířené služby

Město Blansko získalo z rozpočtu Jihomoravského kraje z programu Podpora rodinné a seniorské politiky na úrovni obcí finanční prostředky na posílení činnosti kontaktního místa v Městském klubu důchodců (MKD). Podle odboru školství, kultury, mládeže a tělovýchovy se tak od září rozšíří služby, poskytované MKD blanenským seniorům.


Skauti vyčistili a upravili hřiště ve Dvorské ulici

Ilustrační foto k článku: Skauti vyčistili a upravili hřiště ve Dvorské ulici

Skauti z 11. oddílu Svornost v Blansku se zapojili do každoroční celorepublikové akce "Skautský dobrý skutek" a z vlastní iniciativy vyčistili a poopravili hřiště v Dvorské ulici. Hřiště bylo v zanedbaném stavu a nacházelo se zde velké množství odpadků a skla.


Zvolte si svoje Informační centrum roku 2019!

Již jen měsíc zbývá do konce hlasování v anketě „Informační centrum roku“, jejímž vyhlašovatelem je Asociace turistických informačních center ČR ve spolupráci s Vydavatelstvím KAM po Česku. Cílem soutěže je připomenout významnou roli turistických informačních center v cestovním ruchu a ohodnotit ta infocentra, která jsou v každém kraji v největší oblibě veřejnosti.


Zubní pohotovost v srpnu 2019

Služba je poskytována od 08:00 do 13:00 hodin. Mimo výše uvedenou dobu je zajištěna v Brně na adrese Úrazová nemocnice, Ponávka 6, tel. 545 538 111. Úrazová nemocnice službu zajišťuje ve všední dny od 18:00 hodin do 24:00 hodin. O sobotách, nedělích a svátcích od 08:00 do 20:00 hodin.