Archiv článků
   za měsíc květen 2008

Kategorie: ostatní  

 


Domluvte se rukama

Seznámení s krásným a bohatým vizuálním jazykem – kurzy českého znakového jazyka – nabízí po celý červen zdarma sdružení LAVINA. Konají se vždy v pondělí v 18.00–19.30 h v prostorách multifunkční klubovny na ulici 9. května 3. Kurzy pořádá LAVINA za podpory Naděje Neslyšících.


Pozvánka na vlastivědné exkurze do Moravského krasu

I na letošní rok Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Ponikva připravila vlastivědné vycházky pro obyvatele a návštěvníky Moravského krasu. Série exkurzí je naplánována na každý víkend od března až do podzimních měsíců.


Opravené video z pokusu o rekord

Na základě vašich upozornění jsme opravili poškozený soubor videozáznamu z akce Lidé v tomto kraji pod čepicí mají. Všem, kteří se chtěli na toto video podívat nebo si ho stáhnout k sobě na disk se omlouváme. Nyní je již možné zhlédnout kompletní záznam v délce přes 23 minut.


Aquapark zahajuje!

V sobotu 31. 5. 2008 bude zahájen provoz Aquaparku Blansko. Současně s ním bude otevřen krytý bazén (odstávka krytého bazénu bude v době od 25. 6. do konce července).


Žáci ZŠ T. G. M. reprezentovali v Komárně

Ilustrační foto k článku: Žáci ZŠ T. G. M. reprezentovali v Komárně

Základní škola T.G.Masaryka Blansko, Rodkovského 2 uspěla se svým projektem spolupráce základních škol z Blanska, Komárna a Budapešti u Visegrádského fondu. Rada velvyslanců schválila příspěvek na projekt „Společná minulost, partnerská budoucnost“ ve výši 1.500 €, což představuje 50 % uznatelných nákladů. Díky tomu vyrazili do Komárna v době 17. Komárenských dní žáci za doprovodu pedagogů ze škol z Blanska a z Budapešti.


Život a dílo sv. Martina

Ilustrační foto k článku: Život a dílo sv. Martina

Na konferenci Via Sancti Martini, která se konala v Blansku 19. dubna 2008, zazněla mj. i tato přednáška církevního historika Dr. Františka J. Holečka na téma: Život a dílo sv. Martina. Vzhledem k tomu, že autor přednášky se nemohl osobně zúčastnit, přednesl jeho text na konferenci pan Attila Detáry. Přednášku vám nyní přinášíme v nezkrácené podobě.


Italští studenti na návštěvě v SOŠ a SOU Blansko

Ilustrační foto k článku: Italští studenti na návštěvě v SOŠ a SOU Blansko

Ve dnech 21.–28. 4. 2008 navštívili SOŠ a SOU Blansko studenti a pedagogové Střední odborné školy z italského města Reggio Emilia, které se nachází poblíž našeho partnerského města Scandiana.


Zemřel novinář Jaroslav Parma

Ilustrační foto k článku: Zemřel novinář Jaroslav Parma

Dlouholetý novinář, fanoušek motoristických sportů, sportovní hlasatel a v posledních letech také spolupracovník Zpravodaje města Blanska navždy odešel v úterý 6. května ve věku nedožitých 69 let.Genius loci toskánské krajiny

Ilustrační foto k článku: Genius loci toskánské krajiny

V letošním jarním období se skupina studentů blanenského gymnázia vydala na svou další osmidenní ART TRAVEL do Itálie, do prosluněného, provoněného a zvláštním světlem prozářeného Toskánska.


Den zdraví na Salmovce

Ilustrační foto k článku: Den zdraví na Salmovce

V pátek 2. 5. 2008 se na Základní škole na Salmově ulici v Blansku uskutečnil tradiční Den zdraví. Letos bylo základním tématem DĚTSTVÍ BEZ ÚRAZŮ. Dětské úrazy jsou totiž obrovským problémem, ovlivňují na dlouhou život jak samotných dětí, tak jejich rodin.Od našich čtenářů – Rozpaky nad rozpočtem

Se zájmem jsem si v 6. čísle Zpravodaje pročetl schválený rozpočet Města Blansko na rok 2008. Je v něm řada zajímavých údajů a jsme jistě všichni rádi, že byl bez větších problémů schválen. Některé údaje, v něm uvedené, však vzbudily moje rozpaky a pochybnosti.Poliklinice v Blansku je 40 let

Dne 12. dubna letošního roku tomu bylo přesně 40 let od doby, kdy byla otevřena v Blansku poliklinika v podobě, jak ji známe dodnes.


Jarní úklid Moravského krasu

Ilustrační foto k článku: Jarní úklid Moravského krasu

V sobotu 26. dubna se zúčastnilo dvacet žáků a tři pedagogičtí pracovníci ZŠ Erbenovy jarního úklidu CHKO Moravský kras, který byl organizován v rámci celosvětové akce „Den Země“.


Humanitární sbírka – pomoc potřebným

Farnost církve československé husitské pořádá v pondělí 12. května od 15.00 do 17.00 hodin u dřevěného kostelíka na ul. Rodkovského v Blansku sbírku humanitárního materiálu, která je prostřednictvím Občanského sdružení Diakonie Broumov předávána potřebným lidem jak u nás, tak i ve světě.