Archiv článků
   za měsíc červenec 2008

Kategorie: ostatní  

 


Za krásou a historií jižní Moravy

Ilustrační foto k článku: Za krásou a historií jižní Moravy

První z letošních zájezdů blanenských seniorů byl uskutečněn klubem důchodců počátkem června, avšak pro neobyčejný zájem byl ještě třikrát opakován. Jak by ne, když průvodcem byl Josef Krabička a organizátorem předseda klubu důchodců Miloš Bacík. Při zapisování dokázali promptně a iniciativně jednat a uspokojit všechny zájemce, což je obdivuhodné a chvályhodné.


Hledají pomocníky na půlmaraton

Organizační výbor sportovní akce Půlmaraton Moravským krasem, která se koná v sobotu 16. srpna 2008 odpoledne, HLEDÁ POMOCNÍKY ve věku 18 a více let na organizační zabezpečení běhu ulicemi Blanska. Odměna 150 Kč + občerstvení. Přihlášky přijímá Mgr. Michal Král, tel. 606 186 048 nebo 516 413 295. Sraz přihlášených ve čtvrtek 14. 8. v 17 hod. v klubovně ASK Blansko.

Máte recept na využití volného času? Dejte o sobě vědět!

Dne 17. 9. 2008 proběhne v prostorách Dělnického domu II. ročník „Burzy volného času“, kterou pořádá DDM Blansko z pověření Komise mládeže Rady města Blanska. Na této akci budou prezentovány organizace a občanská sdružení zabývající se činností zaměřenou na volný čas mládeže a dospělých. Pokud budete mít zájem seznámit veřejnost s činností vaší organizace, můžete nás kontaktovat na tel. čísle 516 412 790, paní Petrželová, petrzelova@ddmblansko.cz.


Mladí cyklisté vyhráli krajskou soutěž BESIP

Ilustrační foto k článku: Mladí cyklisté vyhráli krajskou soutěž BESIP

Nedávno jsme psali o okresním kole soutěže mladých cyklistů, které se uskutečnilo v Blansku. Postoupili z něj do krajského kola mladší žáci ze ZŠ Dvorské a starší žáci ze ZŠ T. G. M.


Josef Zimovčák se na cestě kolem republiky zastaví i v Blansku

V pondělí 14. 7. 2008 ukončí v Blansku na náměstí Republiky 17. etapu RI OKNA Tour po České republice peloton v čele s velocipedistou Josefem Zimovčákem, dvaapadesátiletým devítinásobným mistrem světa v jízdě na vysokém kole, který mimo jiné projel za 28 dnů napříč severní Amerikou (4356 km).


Klub Ratolest o prázdninách

Klub Ratolest o prázdninách bude od 30.6 do 1.9.2008 uzavřen. V provozu zůstane pouze dětské hřiště na zahradě Centra „PRO“, provozní doba pondělí–pátek 9–12 h a 14–18 h, mimo svátky. Cyklus pro těhotné ženy od 20. týdne těhotenství viz dále.


Ze zápisníku policie

Ilustrační foto k článku: Ze zápisníku policie

Proti řízení pod vlivem alkoholu bude zaměřená preventivní dopravní bezpečnostní akce Léto za volantem, která se uskuteční 8. července na Blanensku.


Bezpečnostní rada města chce rekonstrukci R43

Dne 10. 6. 2008 se v budově radnice konalo 13. zasedání Bezpečnostní rady Města Blansko. Tato bezpečnostní rada je ustavena pro celý správní obvod obce s rozšířenou působností Blansko a jejími členy jsou, vedle zástupců Města Blansko (starostka města, 1. místostarosta, tajemník MěÚ a vedoucí dvou odborů – životního prostředí a kancelář tajemníka) i představitelé složek integrovaného záchranného systému (IZS), tedy Policie ČR, HZS Jihomoravského kraje a krajské zdravotnické záchranné služby.