Archiv článků
   za měsíc listopad 2005

Kategorie: ostatní  

 


Zahraniční učitelé předávali v Blansku své zkušenosti

Ilustrační foto k článku: Zahraniční učitelé předávali v Blansku své zkušenosti

V minulém týdnu navštívili ZŠ T. G. M. v Blansku učitelé z partnerských zahraničních škol v rámci projektu Socrates. Je to již druhý projekt v řadě, na kterém se ZŠ T. G. M. se zahraničními školami podílí. První byl zaměřený na studium přírody s názvem Společná příroda, společná budoucnost. Ten vedla španělská škola a skončil předloni.Rehabilitace pomáhá při návratu do života

Ilustrační foto k článku: Rehabilitace pomáhá při návratu do života

Výklad pojmu „rehabilitace“ není jednoznačný, ale v našem případě jsme pro něj zašli do Nemocnice Blansko na rehabilitační oddělení. Průvodkyní nám byla MUDr. Jana Novotná, zastupující primáře.


Některým dětem bude Mikuláš nadělovat už 1. prosince

Ve čtvrtek 1. prosince od 13 hodin se v Katolickém domě na Starém Blansku bude konat již 10. ročník Mikulášské besídky pro zdravotně postižené děti spojené s poradenským dnem pro jejich rodiče. Akci pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) pro zdravotně postižené děti z celého regionu.Dětmi malované pohlednice pomáhají až v Indii

Ilustrační foto k článku: Dětmi malované pohlednice pomáhají až v Indii

Organizací, které pomáhají ke vzdělání dětem v chudých zemích, je více. Jednou z nich je i Římskokatolická farnost Blansko, která má adoptované tři děti z Indie. Cílem projektu je podporovat školným děti na jeden rok. V Indii to stojí 4.900 Kč na rok, v Ugandě až 7.000 Kč. Nyní je v projektu zařazena i Litva, protože je tam mnoho rozbitých rodin.


Nevíte, co dát nejbližším pod stromeček? Vyrobte jim dárek.

Ilustrační foto k článku: Nevíte, co dát nejbližším pod stromeček? Vyrobte jim dárek.

Přijďte jim dárky vlastnoručně vyrobit! Pod vedením zkušené lektorky to zvládne opravdu každý. Zajímáte se o nové techniky ruční výroby předmětů? Máte jedinečnou příležitost se s nimi seznámit na výtvarných kurzech:


Rožmitálova ulice byla slavnostně otevřena

Ilustrační foto k článku: Rožmitálova ulice byla slavnostně otevřena

Po kompletní rekonstrukci byla v pondělí 14. listopadu slavnostně otevřena hlavní blanenská pěší zóna — Rožmitálova ulice. Ta přivádí návštěvníky, kteří přicestují do Blanska vlakem, do centra města. Nejen z tohoto důvodu dostala letos „nový slušivý kabátek“ — červenou keramickou dlažbu, nové osvětlení, lavičky z litiny, okrasné stromy ... to vše za 15 milionů Kč.


Na koupališti už se pracuje, přibude turistická ubytovna

Ilustrační foto k článku: Na koupališti už se pracuje, přibude turistická ubytovna

Od začátku listopadu panuje na koupališti čilý ruch. Po uzavření výběrového řízení na jeho přestavbu za 90 milionů se práce rozběhly naplno. Do začátku příští letní sezony zde má vyrůst moderní aquapark s mnoha atrakcemi.


Kroužky a sdružení vystaví svá díla v Katolickém domě

O víkendu 26. a 27. listopadu představí v Katolickém domě své výtvory blanenské kroužky, mládežnické organizace, ale také např. Domov důchodců nebo Domovinka pečovatelské služby.


Film o historii Blanska zahájí cestovatelský festival

Mnozí z vás stále neměli možnost vidět Příběh vody a ohně — film o historii města Blanska. Příležitost se naskytne zanedlouho, neboť právě tento snímek v pátek 18. 11. v 17.00 hodin v blanenském kině zahájí VII. ročník cestovatelského festivalu Rajbas OUTDOOR Kotlík. Následovat ho bude přehlídka filmů slovenského režiséra Pavla Barabáše.


Soutěž o nejlepší noční fotografii Rožmitálovy ulice

U příležitosti dnešního slavnostního otevření rekonstruované Rožmitálovy ulice pro veřejnost vyhlašuje Město Blansko soutěž pro amatérské i profesionální fotografy o nejlepší noční fotografii Rožmitálovy ulice.


Nový autobus snadno přepraví postižené

Ilustrační foto k článku: Nový autobus snadno přepraví postižené

ČAD Blansko zakoupilo nový autobus. Od začátku listopadu jezdí na nejvytíženější městské lince č. 1. Součástí výbavy tohoto vozu je i plošina umožňující nástup a výstup postiženým osobám upoutaným na kolečkové křeslo. Na jeho zakoupení přispělo i Město Blansko.


Prezident Beneš má na hlavním nádraží pamětní desku

Ilustrační foto k článku: Prezident Beneš má na hlavním nádraží pamětní desku

Ve čtvrtek 27. října se na hlavním blanenském vlakovém nádraží sešli zástupci Města Blansko a další osobnosti, aby se stali svědky odhalení pamětní desky prezidentovi Edvardu Benešovi. Město si tak připomíná jeho návštěvu před 60 lety, kdy z Blanska odjížděl vlakem do Prahy.


Plastika „Proměny“ přesunuta

Ilustrační foto k článku: Plastika „Proměny“ přesunuta

Ve schválené projektové dokumentaci na Rekonstrukci komunikace Rožmitálovy byl navržen pochůzný prostor při západní části ulice k umístění výtvarného prvku „Proměny“ od profesora Zdeňka Kučery vytvořeného panem Leitgebem a jeho synem. A do něj byla plastika včera přesunuta.


„Outdooráci“, cestovatelé a dobrodruzi opět v Blansku!

Ilustrační foto k článku: „Outdooráci“, cestovatelé a dobrodruzi opět v Blansku!

Festival „Rajbas * OUTDOOR * Kotlík“ již posedmé přivítá příznivce outdoorových aktivit a cestování. Od čtvrtečního rána 17. listopadu až do nedělního pozdního odpoledne bude opravdu co vidět, ale také zažít „na vlastní kůži“. Program, popoháněný vzrůstajícím zájmem diváků, opět nabídne pestré spektrum filmů, fotek, diapozitivů, besed s cestovateli a osobnostmi outdooru, seminářů i netradičních sportovních soutěží a doprovodné kulturní programy.


Trénink paměti pro seniory

Poradna pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy Města Blanska ve spolupráci s Pečovatelskou službou Města Blanska nabízí tréninkový kurz pro seniory zaměřený na zkvalitnění paměťových funkcí.


Logopedická péče v Nemocnici Blansko je plně hrazena z pojištění

Zdravotnické zařízení Nemocnice Blansko, p. o. je smluvním partnerem všech zdravotních pojišťoven a logopedická vyšetření včetně logopedické intervence poskytované klinickým logopedem jsou plně hrazena z veřejného zdravotního pojištění.


Silnice R43 propojí sever s jihem

Ilustrační foto k článku: Silnice R43 propojí sever s jihem

Hlavním tématem při návštěvě ministra dopravy Milana Šimonovského v Blansku byla stavba dlouho plánované rychlostní komunikace R43. Ta by měla být nedílnou součástí rozšíření dálnice D1 na jihu a rychlostní komunikace R35 na severu a obě tyto komunikace propojit.