Archiv článků
   za měsíc říjen 2006

Kategorie: ostatní  

 


Festival filmů a outdooru v Blansku

Pro přespolní i všechny domácí je na 16.-19. 11. 2006 připraven RAJBAS * OUTDOOR * KOTLÍK – festival filmů, fotek, diapozitivů a besed. Přinášíme vám pozvánku na největší taháky letošního ročníku. Přespolních návštěvníků bude určitě opět hodně, ale ani místní by si neměli nechat ujít jedinečnou přehlídku filmů o Moravském krasu.


Prvotní výzkum v kostele sv. Martina odhalil hroby

Ilustrační foto k článku: Prvotní výzkum v kostele sv. Martina odhalil hroby

Kostel v Blansku není běžnou památkou, a proto je potřeba jí věnovat zvýšenou pozornost. Archeologický výzkum, prováděný Ústavem archeologické památkové péče v Brně a vedený prof. Josefem Ungerem, začal na základě toho, že se jedná o památku, která je spojena s významnou osobností našich dějin, biskupem Jindřichem Zdíkem z 12. století.


Řidiči si mohli nechat přeměřit tachometr

Ilustrační foto k článku: Řidiči si mohli nechat přeměřit tachometr

Městská policie Blansko nabídla řidičům možnost zkontrolovat si přesnost tachometru ve vozidle. Měření se uskutečnilo ve středu 25. 10. na silnici směrem od zahradního města do Blanska.


Střední školy představí své učební obory

V pátek 10. listopadu v Městském klubu v Blansku představí střední školy okresu Blansko a okolních regionů své učební a studijní obory žákům devátých tříd základních škol. Burza středních škol proběhne od 8.00 do 17.00 hodin.


Složení zastupitelstva podle výsledků voleb

Předpokládané složení zastupitelstva po prvním přepočtu hlasů na mandáty. Výsledné složení nemusí nutně odpovídat tomuto seznamu, protože někteří zvolení kandidáti mohou odstoupit a přenechat mandát dalšímu v pořadí.


Trocha statistiky z komunálních voleb

Kdo obdržel nejvíce hlasů, kde přišlo k volbám nejvíce lidí a kde nejméně a kde byly strany nejúspěšnější?


DDM připravuje nový kroužek břišních tanců

Ilustrační foto k článku: DDM připravuje nový kroužek břišních tanců

Naučíte se základy orientálních tanečních prvků, které budou za příjemné hudby postupně rozvíjet vaše pohybové schopnosti a budou mít dobrý vliv na duševní i fyzickou pohodu.


Výsledky voleb do Zastupitelstva města Blanska

Z 16.884 registrovaných voličů jich přišlo k volebním urnám 7.164 a obálku odevzdalo 7.162. Volební účast v Blansku včetně městských částí činila 42,43 %.


Taneční kurzy pro dospělé

Taneční pro dospělé budou zahájeny v neděli 12. 11. 2006 a budou se konat pětkrát, vždy v neděli večer od 19.30 do 22.00 h, a to v Dělnickém domu, Hybešova 1. Vyučovat budou učitelé tance Mgr. Alena a Ing. Jiří Míšenští. O hudební doprovod se postará DJ Pavel Borek. Kurzovné je 500 Kč na osobu a kurz. Doporučujeme se přihlásit v páru. Občerstvení zajištěno. Přihlášky a informace na sekretariátu KSMB nebo na tel. 516 414 642. Těšíme se na vás. Je pro vás připraven moderní taneční program, příjemné prostředí a dobrá zábava.


Jarmark zdraví přitáhl hlavně seniory

Ilustrační foto k článku: Jarmark zdraví přitáhl hlavně seniory

Především senioři se od ranních hodin scházeli v novém sálu v Dělnickém domu na Jarmarku zdraví, který se zde konal u příležitosti Dnů zdraví.


Nová fotosoutěž pro amatéry i profesionály

Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně vyhlašuje fotografickou soutěž Adamovské lesy v létě a na podzim. Uzávěrka soutěže je 15. prosince 2006.


Televize Blansko získala licenci a vlastní kanál

Ilustrační foto k článku: Televize Blansko získala licenci a vlastní kanál

Blanenský infokanál vysílal vždy na licenci kabelového operátora. V současné době je to UPC EXPRES. V měsíci květnu si držitel licence UPC EXPRES vymínil změnu ve vysílání blanenského infokanálu a zařadil do něj svoje programy. Pro blanenský infokanál vyhradil pouze tři vstupy za den po dvou hodinách. Toto rozhodnutí majitele licence však vyvolalo mezi blanenskými občany řadu připomínek a nespokojenost.


Služby Blansko a letní stavební sezona

Ilustrační foto k článku: Služby Blansko a letní stavební sezona

Společnost Služby Blansko, s. r. o. má na starost provoz mnoha městských zařízení. Mezi ta hlavní patří krytý bazén. Do něj bylo během léta investováno mnoho peněz. Není toho málo, co bylo opraveno a vybudováno. Seznam všech změn má 18 bodů a k nahlédnutí je i na nástěnce v lázních.


Nejkrásnější dalmatin ČR za rok 2005 je z Blanska

Ilustrační foto k článku: Nejkrásnější dalmatin ČR za rok 2005 je z Blanska

17. září proběhla v zámeckém parku speciální výstava dalmatinů. V jejích výsledcích nás zaujalo ocenění blanenského dalmatina Ričiho, který byl vyhlášen jako nejkrásnější DALMATIN ČR 2005 + ABSOLUTNÍ VÍTĚZ v kategorii výstavních jedinců a v pracovních jedincích potom PRACOVNÍ DALMATIN 2005. Zeptali jsme se tedy jeho majitelky Moniky Pelíškové, zda by nám mohla Ričiho představit více.


Budovy získávají nový kabát

Ilustrační foto k článku: Budovy získávají nový kabát

Nedávno byla dokončena oprava staré a oprýskané fasády na budově restaurace Sýpky. Ta už se skví novotou, ale Stará fabrika na ulici Sadové, v níž sídlí městská policie a další organizace, nový kabát teprve získává. Po rekonstrukci elektroinstalace v interiérech budovy je nyní opravována fasáda. Vše má být hotové do konce listopadu.


Děti soutěžily v pétanque

Ilustrační foto k článku: Děti soutěžily v pétanque

Dne 16. 9. ve 14.00 hod. zahájil Bc. Josef Daniel turnaj jednotlivců v pétanque. Tuto sportovní akci připravil Dům dětí a mládeže Blansko – Oblázek a místem utkání se stalo hřiště na ulici Čapkově, kam ke startu nastoupilo 24 soutěžících ve věku od 4 do 30 let.


U zimního stadionu vzniká nová turistická ubytovna

Ilustrační foto k článku: U zimního stadionu vzniká nová turistická ubytovna

Na jižní straně zimního stadionu začíná vznikat nová ubytovna. Finance na ni pocházejí ze stejného zdroje jako na aquapark a prosklenou stěnu lázní ze získané dotace ze Společného regionálního operačního programu.


Dělnický dům přivítal první návštěvníky

Ilustrační foto k článku: Dělnický dům přivítal první návštěvníky

Ve středu 5. října se otevřely dveře nově zrekonstruovaného Městského klubu veřejnosti. Do podzimní taneční sezony vstupuje pod staronovým názvem Dělnický dům.


Stane se Štěpán Fadrný generálem Hvězdné pěchoty?

Ilustrační foto k článku: Stane se Štěpán Fadrný generálem Hvězdné pěchoty?

Možná jste v letošním ročníku soutěže Česko hledá SuperStar zaznamenali blanenského účastníka Štěpána Fadrného. Kamarádi mu říkají Oštěp č. 3, bydlí v Blansku a studuje na soukromém gymnáziu v Brně. Jeho otec hrával s kapelou Mňága a žďorp. Po vystoupení v Superstar Štěpán porotu neoslnil, ale velice úspěšně sbírá hlasy v Hvězdné pěchotě.


O smlouvě a protestu

Není to tak dlouho, co byla podepsána dohoda či smlouva mezi městy Blanskem, Boskovicemi a Pivovarem Černá Hora, a. s. o vzájemné spolupráci. V podstatě bylo pouze stvrzeno to, co již delší čas je samozřejmou praxí. Pivovar dotuje svými výrobky, tedy především limonádami, nejrůznější akce pro děti, ale podílí se výrazně i na akcích pro dospělé tím, že např. při jarmarku připravuje výčep piva apod. Podepsaná smlouva je motivována možnostmi zvýšení cestovního ruchu ve městě i regionu. Ale ne všem se zamlouvá.


Příprava na život s miminkem

Klub Ratolest pořádá další kurz pro těhotné ženy od 20. týdne těhotenství pod vedením porodní asistentky paní Aleny Opluštilové. Seznámíte se s přípravou na porod, péčí o novorozence, kojením a druhou část věnujeme kondičnímu cvičení v těhotenství. Cena kurzu 440 Kč za 6 dvouhodinových lekcí. Vezměte s sebou: přezůvky, oblečení na cvičení, zápisník, psací potřeby. Případní zájemci na další kurz od 6. 11. 2006 hlaste se na tel. čísle 516 411 400 nebo 731 428 369 vždy v pracovní dny od 12 do 14.30 hodin.


30 let MKD – výhledová činnost

Informace o činnosti MKD za období 30 let trvání dokazují, že klub byl a je přínosem pro občany staršího věku ve městě. Proto je zájem samosprávy MKD zaměřen na další působení klubu. Svými aktivitami chce dávat současným členům i těm občanům města, kteří ukončí aktivní zaměstnání, možnosti využití volného času. Je na co navazovat a každý člen má možnost se zapojit, ať jako člen kroužku, souboru nebo jako návštěvník či divák.


SOŠ Blansko na ul. Bezručově má nové rekvalifikační pracoviště

Ilustrační foto k článku: SOŠ Blansko na ul. Bezručově má nové rekvalifikační pracoviště

Z financí Evropské unie, státního rozpočtu a rozpočtu krajského úřadu byla v odborném učilišti vybudována počítačová učebna modelování, kreslení a návrhu výrobků. V dílnách školy bylo zřízeno pracoviště s moderními CNC obráběcími stroji.30 let MKD – ostatní aktivity

Ilustrační foto k článku: 30 let MKD – ostatní aktivity

V předchozích částech jsme informovali o jednotlivých aktivitách v činnosti MKD, o práci kroužků a souborů. V dnešní části dokončíme informace tak, aby čtenáři měli ucelený pohled na MKD.