Archiv článků
   za měsíc říjen 2008

Kategorie: ostatní  

 


Střední odborná škola na ul. Bezručově slaví 60 let

Historie školy se datuje už od roku 1948, kdy tehdejší vedení národního podniku Metra Blansko rozhodlo zahájit skupinovou výuku učňů. Výuka učňů především pro výrobu elektrických měřicích přístrojů svým významem ovlivnila nejen blanenský region.


MHD v Blansku o dušičkách přibudou spoje

Ve dnech 1. a 2 listopadu 2008 budou na lince městské hromadné dopravy 716 221 posíleny nejvíce exponované spoje zajišťující přepravu cestujících k zastávce Hřbitov. Posíleny budou spoje č. 71, 33 a 37 s odjezdem z autobusového nádraží v 10.33, 13.40 a 15.40. V opačném směru budou posíleny spoje č. 78, 40 a 44 s odjezdem od Hřbitova v 11.04, 14.23 a 16.23. Autobusy budou označeny směrovými tabulemi a označením POSILA a pojedou v časech jízdního řádu.Pietní vzpomínka

Komise pro občanské záležitosti města Blanska, Církev římskokatolická a Církev československá husitská zvou spoluobčany na slavnostní Pietní vzpomínku za zesnulé spoluobčany. Uskuteční se v neděli 2. 11. 2008 ve 14.00 hodin v areálu městského hřbitova v Blansku. Koná se ve stejný den, ale od 15.00 hodin, také na hřbitovech farnosti v Lažánkách, na Klepačově a dále také v Ráječku, Spešově a Olomučanech.


Večerní zvonění 28. října

Ilustrační foto k článku: Večerní zvonění 28. října

Letošní 90. výročí vzniku Československé republiky je výročí kulaté, proto jsme připravili program jeho oslav rozsáhlejší. Hlavní body programu se odehrají v dopoledním čase od 9.30 h. Letos poprvé se také ve 21.00 h rozezvučí zvony kostela sv. Martina. Blansko se tak připojí k akci „Zvon míru v Roveretu“.
Žáci se poznávali v Baldovci

Ilustrační foto k článku: Žáci se poznávali v Baldovci

Koncem září odjeli šesťáci ze ZŠ Erbenovy do Baldovce, aby se tu lépe poznali. Prostřednictvím her a různých aktivit rozvíjeli svou tvořivost, učili se řešit problémy, komunikovat, spolupracovat, být tolerantní, ohleduplní, poznávat své vlastní schopnosti a naplnili také Školního vzdělávacího programu „Škola v pohybu“.


Podzimní krajkování v Domě dětí a mládeže Oblázek

Ilustrační foto k článku: Podzimní krajkování v Domě dětí a mládeže Oblázek

Za okny bylo krásné babí léto a v Oblázku se sešla parta nadšených krajkářek. Druhý říjnový víkend se konal první z mnoha připravovaných workshopů, tentokrát věnovaný šperkům z paličkované krajky.


160 let trvání trati Brno – Česká Třebová

Ilustrační foto k článku: 160 let trvání trati Brno – Česká Třebová

Na trať, která svého času umožnila mohutný rozvoj regionu, zajišťuje Blansku rychlé a pohodlné spojení do nedalekého Brna a vede krásným, klikatým údolím řeky Svitavy, vyjel první vlak 1. ledna 1849.


Dejme brýle Africe

Oční klinika Lexum zahájila akci s názvem DEJME BRÝLE AFRICE! Úkolem sbírky je shromáždit co nejvíce funkčních dioptrických brýlí, které už jejich majitelé nenosí či nepoužívají, a poslat je lidem v nemocnici v Itibo v Keni, kterou zřizuje organizace ADRA (www.kena.websnadno.cz).


Umělá ledvina v Blansku slaví 20. výročí

Ilustrační foto k článku: Umělá ledvina v Blansku slaví 20. výročí

Letos v červenci uplynulo 20 let od zahájení činnosti dialyzačního střediska v Nemocnici Blansko. Jeho hlavním úkolem je provádět pravidelné očišťování krve tzv. hemodialýzu u pacientů, u kterých došlo k selhání ledvin.


Integrovaný záchranný systém se představil v Blansku

Ilustrační foto k článku: Integrovaný záchranný systém se představil v Blansku

Policisté z Okresního ředitelství Policie ČR v Blansku v úterý 30. září uspořádali pro děti i dospělé celodenní ukázkovou akci prezentující nejen policii, ale i hasiče, záchranáře, strážníky z Blanska či cizineckou policii.


Evropská asociace turistických klubů zasedala v Blansku

Ilustrační foto k článku: Evropská asociace turistických klubů zasedala v Blansku

Ve dnech 25.–28. září 2008 se v Blansku konala 39. konference Evropské asociace turistických klubů. Jako každoročně se v jejím rámci pořádala pod názvem Pré-tour i celotýdenní poznávací akce, které se zúčastnilo přes 60 turistů, kteří v průběhu sedmi dnů navštívili zajímavá místa v celém jihomoravském regionu: Moravský kras, zámek v Rájci, Pivovar Černá Hora, klášter Porta Coeli, Slavkovské bojiště, Lednici, Valtice, Mikulov a mnoho dalších míst.Děti v MŠ na ulici Údolní se těší z nové zahrady

Ilustrační foto k článku: Děti v MŠ na ulici Údolní se těší z nové zahrady

Tři pískoviště, vodní prvky, velká loď jako prolézačka nebo malé dopravní hřiště, to jsou jen některé z nových prvků vybudovaných v rámci rekonstrukce na zahradě u mateřské školy na ulici Údolní 8.


Začala sezona otužilců

Ilustrační foto k článku: Začala sezona otužilců

V neděli 5. října, jako tradičně první říjnovou neděli, se k Punkevním jeskyním sjeli otužilci a milovníci chladné vody na slavnostní zahájení zimní plavecké sezony, které bylo šedesátým ročníkem Memoriálu T. K. Divíška.


Veřejná předvolební diskuze

Ve čtvrtek 9. října v 18.00 h se v Dělnickém domě uskuteční volně přístupná veřejná diskuze s politiky kandidujícími do krajského zastupitelstva. V průběhu celé cca 2hodinové diskuze jim občané mohou pokládat dotazy. Záznamy z této a dalších diskuzí v celém Jihomoravském kraji jsou zveřejněny na www.volebni.net. Akci pořádá Regionální Televizní Agentura a Deník společně s dalšími partnery.


Humanitární sbírka

Tradiční podzimní sbírka humanitárního materiálu se bude konat v úterý 7. října 2008 od 15.00 do 17.00 hodin u dřevěného kostelíka na ul. Rodkovského v Blansku. Sbírka je následně prostřednictvím Občanského sdružení Diakonie Broumov předávána potřebným lidem jak u nás, tak i ve světě.


8. DNY ZDRAVÍ 4.–9. 10. 2008

Akce pořádané Komisí Rada zdravého města a partnery v rámci Dnů zdraví v Blansku.